Szwecja. Atak na ulicy w Vetlandzie. Osiem osób przewieziono do szpitala

Młody mężczyzna z ostrym narzędziem w ręku zaatakował przypadkowe osoby na jednej z ulic w Vetlandzie, w Szwecji. Osiem osób zostało rannych. Podejrzewany o atak terrorystyczny został postrzelony przez policję.

Do tragicznego zdarzenia w miejscowości Vetlanda na południu Szwecji doszło około godziny 15. Z doniesień portalu svt.se wynika, że napastnik zaatakował przypadkowych ludzi ostrym narzędziem. W wyniku ataku rannych zostało osiem osób. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala.

- Prawdopodobnie jedna lub kilka osób spośród poszkodowanych jest poważnie rannych - powiedział rzecznik policji Thomas Agnevik.

Szwecja. Napastnik z Vetlandy został postrzelony. Przetransportowano go do szpitala

Na miejsce zdarzenia przyjechało 15 zespołów policyjnych. Część miasta została odgrodzona, a ruch kolejowy został wstrzymany. Podejrzany mężczyzna, około dwudziestokilkuletni, został postrzelony przez policję. On również został przewieziony do szpitala. 

- Zatrzymany jest kontuzjowany, ale sytuacja związana z jego obrażeniami jest niejasna - powiedziała policjantka Malena Grann.

Policja nie chce komentować zdarzenia, nie ujawnia także, jakiej broni użył napastnik. Z doniesień Nordic News wynika, że postrzelony dwudziestokilkulatek jest znany służbom mundurowym. Trwa zabezpieczanie dowodów i przesłuchiwanie świadków. Z doniesień szwedzkich mediów wynika, że incydent został najpierw zakwalifikowany jako podejrzenie usiłowania zabójstwa, ale wieczorem klasyfikacja kryminalna została zmieniona na podejrzenie przestępstwa terrorystycznego.

- Policja kontroluje sytuację w Vetlandzie, najgroźniejsza sytuacja już się zakończyła, a praca policji w coraz większym stopniu koncentruje się na dochodzeniu. Obecnie nic nie wskazuje na to, że w incydencie brało udział więcej sprawców - poinfomowały władze, które cytuje portal euronews.com

Zobacz wideo Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry
Więcej o: