Boliwia. Barierka nie wytrzymała, studenci spadli z wysokości czwartego piętra. Nie żyje siedem osób

Siedem osób zginęło po tym, jak w jednym z budynków uniwersytetu publicznego w boliwijskim El Alto na korytarzu zerwała się barierka. Napierający na nią studenci spadli z wysokości czwartego piętra.

W sieci pojawiły się nagrania z chwili zerwania się barierki. Widać na nim, jak liczna grupa zebranych na korytarzu studentów napiera na stalowe elementy, po czym nagle się one zrywają. Kilku z uczniów spada wtedy z wysokości czwartego piętra. Siedem osób nie przeżyło upadku, a kolejnych pięć osób jest w stanie ciężkim.

Na portalach społecznościowych udostępniono nagranie, które pokazujące całą sytuację. Na filmie widać też moment, kiedy dochodzi do zerwania barierki.

Do wypadku doszło w budynku nauk ekonomicznych uniwersytetu El Alto, uczelni publicznej znajdującej się niedaleko La Paz. Lokalne służby badają przyczyny tej tragedii - informuje Agencja Reutera. Ofiary były w wieku od 19 do 27 lat.

Na razie nie jest jasne, dlaczego na korytarzu znalazł się taki tłum osób. Lokalne media podają, że tuż przed tragedią wśród studentów wybuchła kłótnia, miało też dojść do fizycznych starć.  

Kaciaryna BarysewiczBiałoruś. Dziennikarka skazana. Ujawniła, że Bandarenka nie był pijany

Zobacz wideo 236 km/h na drodze ekspresowej. Sprawa kierowcy trafi do sądu
Więcej o: