USA. Donald i Melania Trump po cichu zaszczepili się przeciw koronawirusowi

Donald Trump i jego żona Melania przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19 już w styczniu. O sprawie poinformowała telewizja CNN, która powołuje się informacje od doradcy byłego prezydenta USA.
Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Do zaszczepienia byłej pary prezydenckiej miało dojść jeszcze za czasów prezydentury Trumpa. Polityk i pierwsza dama zaszczepili się w styczniu, jednak nie poinformowano o tym opinii publicznej. 

Donald i Melania Trump przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19 

CNN nie podaje, jaką szczepionką ani też ile dawek przyjęła para. Były prezydent USA do szczepień przeciw koronawirusowi nawiązał w niedzielę podczas przemówienia w Orlando na Florydzie, gdzie wezwał swoich zwolenników do zaszczepienia się. - Zastrzyk szczepionki jest bezbolesny, więc idźcie po swoją dawkę - zachęcał Trump. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że w czasie piastowania urzędu prezydenta Donald Trump często wypowiadał się o wirusie w sposób lekceważący. 

CNN wcześniej informowała, że pracownik Białego Domu przekazał, że Trump nie zostanie zaszczepiony, dopóki takiego zalecenia nie wyda zespół medyczny Białego Domu.

FBI: atak na Kapitol to akt krajowego terroryzmuUSA. FBI uznało, że atak na Kapitol to akt krajowego terroryzmu

Szczepienia innych prezydentów USA były jawne

Potajemne zaszczepienie Donalda Trumpa kontrastuje z tym, jak swoje dawki przyjęli obecny prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris - zostali zaszczepieni w telewizji (podczas relacji na żywo) w grudniu ubiegłego roku. Także byli prezydenci Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton zgłosili się na ochotnika w grudniu, aby przed kamerami przyjąć szczepionki przeciw kornawirusowi. Takie działanie miało wpłynąć na zaufanie opinii publicznej do szczepień.

20 stycznia Donald Trump przestał być prezydentem Stanów Zjednoczonych, a na stanowisku zastąpił go Joe Biden.

Donald TrumpTrump mówi o ponownym kandydowaniu na prezydenta USA. "Tęskniliście?"

Więcej o: