USA. Donald i Melania Trump po cichu zaszczepili się przeciw koronawirusowi

Donald Trump i jego żona Melania przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19 już w styczniu. O sprawie poinformowała telewizja CNN, która powołuje się informacje od doradcy byłego prezydenta USA.
Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Do zaszczepienia byłej pary prezydenckiej miało dojść jeszcze za czasów prezydentury Trumpa. Polityk i pierwsza dama zaszczepili się w styczniu, jednak nie poinformowano o tym opinii publicznej. 

Donald i Melania Trump przyjęli szczepionkę przeciwko COVID-19 

CNN nie podaje, jaką szczepionką ani też ile dawek przyjęła para. Były prezydent USA do szczepień przeciw koronawirusowi nawiązał w niedzielę podczas przemówienia w Orlando na Florydzie, gdzie wezwał swoich zwolenników do zaszczepienia się. - Zastrzyk szczepionki jest bezbolesny, więc idźcie po swoją dawkę - zachęcał Trump. Warto jednak w tym miejscu przypomnieć, że w czasie piastowania urzędu prezydenta Donald Trump często wypowiadał się o wirusie w sposób lekceważący. 

CNN wcześniej informowała, że pracownik Białego Domu przekazał, że Trump nie zostanie zaszczepiony, dopóki takiego zalecenia nie wyda zespół medyczny Białego Domu.

Szczepienia innych prezydentów USA były jawne

Potajemne zaszczepienie Donalda Trumpa kontrastuje z tym, jak swoje dawki przyjęli obecny prezydent Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris - zostali zaszczepieni w telewizji (podczas relacji na żywo) w grudniu ubiegłego roku. Także byli prezydenci Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton zgłosili się na ochotnika w grudniu, aby przed kamerami przyjąć szczepionki przeciw kornawirusowi. Takie działanie miało wpłynąć na zaufanie opinii publicznej do szczepień.

20 stycznia Donald Trump przestał być prezydentem Stanów Zjednoczonych, a na stanowisku zastąpił go Joe Biden.

Więcej o: