Papież Franciszek: Umrę w Rzymie, nie wrócę do Argentyny

Papież Franciszek udzielił wywiadu argentyńskiemu dziennikarzowi Nelsonowi Castro. Podczas rozmowy zdradził, że nie wyklucza przejścia na emeryturę. Podkreślił również, że nie zamierza wracać do Argentyny.

Wywiad z papieżem Franciszkiem został umieszczony w książce "Zdrowie papieży". Informuje o nim również argentyńska prasa oraz portal religijny "Il Sismografo".

Papież Franciszek: Nie wrócę do Argentyny

Najciekawszy fragment rozmowy głowy Kościoła z dziennikarzem znalazł się na samym końcu wywiadu. Franciszek zapytany o to, czy myśli o śmierci odpowiedział, że "Tak". Podkreślił jednak, że wcale się jej nie boi. Kiedy dziennikarz zapytał papieża, jak wyobraża sobie swoje odejście, Franciszek odparł: "Jako papież, urzędujący albo emerytowany. Tutaj, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny". Od dnia, w którym papież został wybrany na zwierzchnika Kościoła w 2013 roku, nie odwiedził dotychczas swojej ojczyzny.

Papież FranciszekPapież Franciszek ustanowił nowe święto. Będzie wypadać w lipcu

Podróż Franciszka do Bliski Wschód 

5 marca papież Franciszek rozpoczyna swoją podróż na Bliski Wschód, gdzie będzie przebywał do 8 marca. Odwiedzi w tym czasie Bagdad, miasto An-Nadżaf, gdzie złoży wizytę ajatollahowi Alemu al-Sistaniemu. Uda się również do krainy Ur- ziemi Abrahama oraz Irbilu - stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego, a także odwiedzi Mosul i miasto Karakosz na Równinie Niniwy.

Pieniądze ze sprzedaży papieskiego lamborghini zostały przekazane na szczytny celAuto papieża Franciszka, "Papa-lamborghini", sprzedane za 715 tys. euro

"Papa-lamborghini" sprzedane za 715 tys. euro

W 2017 roku papież Franciszek otrzymał od koncernu motoryzacyjnego auto Lamborghini Huracan, który w ostatnim czasie został wystawiony na aukcję. Samochód za 715 tys. euro wylicytował obywatel Czech. Pieniądze ze sprzedaży auta papież przekazał na cele charytatywne, w tym na wsparcie chrześcijan w Iraku.

Zobacz wideo Biskup Milewski przeprasza za milczenie polskich biskupów w sprawach związanych z pedofilią
Więcej o: