Papież Franciszek przekazał auto na licytację. "Papa-lamborghini" sprzedane za 715 tys. euro

Pieniądze ze sprzedaży Lamborghini Huracan, które papież Franciszek otrzymał w 2017 roku, wsparły chrześcijan w Iraku. Informacja o przekazaniu datków została opublikowana na kilka dni przed podróżą papieża do tego kraju.

Papież Franciszek dostał od koncernu motoryzacyjnego białe Lamborghini Huracan w listopadzie 2017 roku.

Lamborghini Huracan papieża Franciszka sprzedane za ponad 700 tys.

Samochód, który w 2017 roku otrzymał papież Franciszek, został wystawiony na aukcję. Pojazd z autografem papieża na masce wylicytował obywatel Czech za 715 tys. euro. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na cele charytatywne.

Wsparcie dla chrześcijan z Iraku

Jedną z organizacji, która otrzymała wsparcie finansowe dzięki sprzedaży lamborghini, jest stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Na prośbę papieża Franciszka suma 200 tysięcy euro, którą otrzymała organizacja, została przekazana dla prześladowanych chrześcijan ze zniszczonej przez Państwo Islamskie Równiny Niniwy, na którą wrócili z wygnania. Alessandro Monteduro, szef włoskiego oddziału stowarzyszenia poinformował, że z pieniędzy przekazanych przez głowę Kościoła oraz z datków darczyńców, odbudowano całkowicie zburzoną przez dżihadystów salę parafialną oraz przedszkole dla 70 dzieci w miejscowości Baszika. Oba projekty udało się ukończyć przed przybyciem papieża do Iraku.

Papież Franciszek odwiedzi w marcu Irak

Dane organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie mówią, że 45 proc. rodzin wygnanych przez islamistów wróciło już do swych domów na Równinie Niniwy. Międzynarodowa wspólnota katolicka pomaga w odbudowie budynków. Papież Franciszek na początku marca (5-8) odwiedzi Bagdad, miasto An-Nadżaf, gdzie złoży wizytę ajatollahowi Alemu al-Sistaniemu. W czasie podróży uda się również do krainy Ur- ziemi Abrahama oraz Irbilu - stolicy Kurdyjskiego Okręgu Autonomicznego, a także odwiedzi Mosul i miasto Karakosz na Równinie Niniwy.

Zobacz wideo Papież Franciszek i całowanie pierścienia
Więcej o: