Wielka Brytania. Elżbieta II zachęca do szczepień. "Zastrzyk wcale nie bolał"

Królowa Elżbieta II zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi jako jedna z pierwszych osób w Wielkiej Brytanii. Teraz zachęca mieszkańców swojego kraju, aby pomyśleli o innych i zdecydowali się na szczepionkę.

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, para królewska została zaszczepiona na zamku w Windsorze, gdzie małżonkowie przenieśli się po wybuchu pandemii koronawirusa. Zarówno 94-letnia Elżbieta II jak i 99-letni książe Filip znaleźli się w grupie priorytetowej ze względu na wiek.

W Wielkiej Brytanii działa system wnikliwej analizy przypadków przemocy wobec dzieciWielka Brytania. Morderstwo 50-letniej Polki. Osierociła pięcioro dzieci

Królowa Elżbieta II o szczepieniu przeciw COVID-19: Poszło bardzo szybko

Pałać Buckingham bardzo rzadko dzieli się informacjami związanymi ze zdrowiem królowej, jednak temat szczepień został uznany za na tyle ważny, że przyjęcie przez Elżbietę II szczepionki stało się sprawą publiczną, a ona sama zachęca teraz obywateli, aby nie obawiali się i poszli w jej ślady. Podczas rozmowy online, którą opublikowano na Twitterze w czwartek wieczorem, królowa z uśmiechem podzieliła się swoim doświadczeniem.

Cóż, o ile mogę to stwierdzić, było to niegroźne. Poszło bardzo szybko. Dostałam wiele listów od ludzi zaskoczonych łatwością, z jaką przebiega proces. A sam zastrzyk wcale nie bolał

- mówiła Elżbieta II.

Wielka Brytania. Ponad 17 mln osób zaszczepionych

Monarchini przyznała, że rozumie osoby, dla których szczepienie może być trudnym doświadczeniem, ale jak dodała, powinno się myśleć o innych ludziach, a nie tylko o sobie, i przyjąć dawkę szczepionki. Dodała, że czuje się teraz chroniona.

Premier Boris Johnson ogłosił niedawno, że wszyscy dorośli Brytyjczycy będą mogli zaszczepić się pierwszą dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi do końca lipca, pisze "Gazeta Wyborcza". To dwa miesiące przed pierwotnie zakładanym terminem. Jednak, jak pisze np. rmf24.pl, niższy odsetek szczepień notuje się wśród osób wywodzących się z mniejszości etnicznych oraz uboższych mieszkańców dużych miast. 

W Wielkiej Brytanii zaszczepiono do tej pory przeciwko koronawirusowi ponad 17 mln ludzi. 

Joe BidenPierwsza operacja militarna na rozkaz Bidena. USA zaatakowały w Syrii

Zobacz wideo Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?
Więcej o: