USA. Chwile grozy ponad 200 pasażerów Boeinga 777. "Usłyszeliśmy dużą eksplozję"

W trakcie lotu Boeinga 777 z Denver do Honolulu doszło do awarii. Z samolotu, w którym znajdowało się 241 osób, oderwały się części silnika. Odłamki spadły na ziemię w mieszkalnej części miasteczka Broomfield. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Maszynie udało się zawrócić i bezpiecznie wylądować na lotnisku w Denver.

Na pokładzie Boeinga 777 linii United Airlines znajdowało się 231 pasażerów i 10 członków załogi. Pasażerowie twierdzą, że niedługo po starcie samolotu usłyszeli "dużą eksplozję". Jedna z osób powiedziała agencji AP, że do wybuchu miało dojść w momencie, w którym pilot wygłaszał swój standardowy komunikat po osiągnięciu odpowiedniej wysokości. - Samolot zaczął się gwałtownie trząść, straciliśmy wysokość i zaczęliśmy opadać - powiedział.

USA. Awaria podczas lotu Boeinga 777. Na ziemię spadły odłamki silnika

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała w komunikacie, że do zdarzenia doszło w sobotę tuż po godz. 13:00 czasu lokalnego. Awarii uległ prawy silnik samolotu. Na zdjęciach opublikowanych w internecie widać dym i ogień wydobywający się z jednostki napędowej maszyny.

Niemcy. Wybuch w centrali Lidla Eksplozja w centrali Lidla w Niemczech. 66-latek zatrzymany ws. bomb wysyłanych w paczkach

Odłamki silnika spadły na mieszkalną część miasteczka Broomfield. - Widzieliśmy, jak leci, usłyszeliśmy wielką eksplozję, spojrzeliśmy w górę, a na niebie był czarny dym - powiedział jeden z mieszkańców miasteczka w rozmowie z CNN. Policja w Broomfield opublikowała zdjęcia pokazujące fragmenty silnika Boeinga, które spadły na ziemie w ogródku jednego z mieszkańców. Policja wezwała, aby nie dotykać ani nie przenosić elementów.

W awarii boeinga nikt nie cierpiał. Samolot zdołał zawrócić i bezpiecznie wylądować na lotnisku w Denver. Dochodzenie w sprawie prowadzi Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) oraz Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

Moskiewski sąd odrzucił apelację Aleksieja Nawalnego Aleksiej Nawalny uznany za winnego zniesławienia byłego żołnierza Armii Czerwonej

Zobacz wideo Prawie kontrolowana katastrofa-eksperyment samolotu B720 w bazie Edwards
Więcej o: