Pałac Buckingham: Harry i Meghan nie wrócą do królewskich obowiązków. Stracą m.in. tytuły wojskowe

"Książę i księżna Sussex potwierdzili w rozmowie z królową, że nie zamierzają powrócić do obowiązków przynależnych członkom rodziny królewskiej" - podał w piątek Pałac Buckingham. Tym samym książę Harry i księżna Meghan utracą już ostatecznie honorowe tytuły wojskowe i patronaty.

W oświadczeniu czytamy, że Pałac Buckingham jest "zasmucony tą decyzją", ale Meghan i Harry "pozostają ukochanymi członkami rodziny”.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Harry i Meghan nie zamierzają wracać do królewskich obowiązków. Teraz stracą tytuły 

W marcu 2020 roku Meghan Markle i książę Harry przekazali, że rezygnują z pełnienia funkcji wysokich rangą członków rodziny królewskiej i chcą rozpocząć życie na własny rachunek:

"Po wielu miesiącach przemyśleń i prywatnych rozmów zdecydowaliśmy się w tym roku dokonać zmian. (...) Rezygnujemy z wysokich rangą funkcji w rodzinie królewskiej, postanowiliśmy stać się finansowo niezależni. Jednocześnie dalej będziemy wspierać jej Królewską Mość" - wskazywali. Uzgodniono wówczas, że Harry i Meghan po 12 miesiącach potwierdzą swoją decyzję.

Komunikat wydany w piątek przez brytyjską rodzinę królewską oznacza, że książę i księżna Sussex zostaną ostatecznie pozbawieni honorowych nominacji wojskowych (Harry został mianowany m.in. kapitanem generalnym Royal Marines) i królewskich patronatów.

"Honorowe nominacje wojskowe i królewskie patronaty sprawowane przez Księcia i Księżną zostaną zatem zwrócone Jej Królewskiej Mości, a następnie zostaną rozdzielone między pracującymi członkami Rodziny Królewskiej" - podał Pałac.

Więcej o: