Indie. Dyrekor szkoły skazany na śmierć za zgwałcenie 11-letniej uczennicy

Sędzia wydający wyrok ws. 31-letniego dyrektora szkoły oświadczył, że "nie był w stanie" orzec kary łagodniejszej niż kara śmierci. Mężczyzna odpowiadał za wielokrotny gwałt na 11-letniej uczennicy.
Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Dyrektor prywatnej szkoły w mieście Patna, stolicy indyjskiego stan Bihar, został skazany na śmierć za zgwałcenie uczennicy. 31-letni dyrektor zgwałcił 11-letnią uczennicę. Dziewczynka zaszła w ciąże - podaje timesofindia.com.

Sąd skazał także jednego z nauczycieli za współudział w przestępstwie. 29-latek został skazany na dożywocie. Wobec obu sprawców zarządzono także kary finansowe. 

Sędzia oświadczył, że biorąc pod uwagę okoliczności sprawy "nie jest w stanie" wydać wyroku łagodniejszego niż kara śmierci

Piekło kobiet w Indiach

Do gwałtów doszło latem 2018 roku. Rodzice 11-latki dowiedzieli się dopiero, gdy dziewczynka zaczęła wymiotować i okazało się, że jest w ciąży. Ustalono, że w ciągu dwóch miesięcy dyrektor szkoły gwałcił dziecko co najmniej sześć razy. Za zgodą sądu ofiara przeszła aborcję.  

Gwałt to jedno z najczęściej popełnianych przestępstw przeciwko kobietom w Indiach. W 2019 roku tylko zgłoszonych przypadków było 32 tysiące, co znaczy, że każdego dnia zgłaszano 88 gwałtów. W 94 proc. przypadków sprawcą był mężczyzna znany ofierze. 15 proc. ofiar miała mniej niż 18 lat (w 2018 roku ten odsetek był dużo wyższy - prawie 28 proc.). 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Indie. Dyrekor szkoły skazany na śmierć za zgwałcenie 11-letniej uczennicy
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl