Izrael. Atak rakietowy na okolice Damaszku. Celem baza operacyjna Iranu

Izrael w nocy z niedzieli na poniedziałek przeprowadził atak rakietowy na okolice Damaszku, gdzie bazę operacyjną ma Iran. Syria odparła ataki. To nie pierwszy raz, kiedy Izrael atakuje w Syrii obiekty należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich.

Izrael w nocy z niedzieli na poniedziałek przeprowadził atak rakietowy na terenie Syrii. Samoloty przeleciały nad Wzgórzami Golan, a sam nalot był skierowany na obiekty w rejonie międzynarodowego lotniska, a także w obiekty wojskowe wokół i Damaszku, długoletniej bazie operacyjnej Iranu.

Samolot (zdjęcie ilustracyjne)Niemcy. Samolot ruszył z lotniska, otworzyły się drzwi i zaczął gubić części

Izrael: kampania wojskowa zatwierdzona przez USA

Świadkowie słyszeli eksplozje na południu Damaszku, gdzie bazy mają wspierane przez Iran milicje.

Według lokalnych źródeł wywiadowczych operacje mają na celu powstrzymanie Iranu przed zmianą układu sił w Syrii na jego korzyść, jak pisze "The Times of Israel".

Rozszerzająca się kampania wojskowa według izraelskich generałów i regionalnych źródeł wywiadowczych została milcząco zatwierdzona przez Stany Zjednoczone.

Według "Al Jazeery" Naloty bombowe miały uderzyć w mieście Kiswa, prawie 14 kilometrów na południe od stolicy, na rozległym obszarze, na którym dominują wspierane przez Iran milicje.

Nasza obrona powietrzna nadal odpiera izraelskie ataki rakietowe nad niebem stolicy

- oświadczyła armia syryjska, jak poinformowała aljazeera.com.

Rząd prezydenta Syrii Bashara al-Assada nigdy publicznie nie przyznał, siły irańskie działają w jego imieniu podczas wojny domowej w Syrii. Twierdził tylko, że Teheran ma doradców wojskowych na miejscu.

Separatyści zdobyli większość w wyborach w HiszpaniiHiszpania. Separatyści zdobyli większość w wyborach w Katalonii

Syrian Observatory for Human Rights: są zabici. Izrael nie komentuje

Brytyjska proopozycyjna grupa Syrian Observatory for Human Rights poinformowała o co najmniej dziewięciu bojownikach, którzy stracili życie podczas nalotów. Inne syryjskie media nie powtórzyły tej informacji.

Nie komentujemy tego rodzaju doniesień prasowych

- dowiedział się Reuters od izraelskiego rzecznika wojskowego. Siły Obronne Izraela z reguły odmawiają komentarza w sprawie operacji w Syrii, z wyjątkiem tych, które rozpoczęły się w odwecie.

Zobacz wideo Izraelska armia zaatakowala irańskie cele w Syrii
Więcej o: