Karambol na oblodzonej autostradzie w Teksasie. Zderzyło się kilkadziesiąt aut, co najmniej pięć ofiar

Co najmniej pięć osób nie żyje, a kilkadziesiąt jest rannych w wyniku karambolu z udziałem od 75 do 100 pojazdów, do którego doszło w czwartek na oblodzonej drodze międzystanowej nr 35 w Teksasie.

Do wypadku doszło w czwartek na autostradzie międzystanowej 35 w pobliżu Fort Worth w stanie Teksas. Z powodu bardzo złych warunków pogodowych, marznącego deszczu i lodu na powierzchni drogi pojazdy wpadały jeden w drugi. Na nagraniach poniżej widać, jak bardzo zniszczone są samochody, które brały udział w karambolu.

USA. Karambol na oblodzonej autostradzie. Zderzyło się kilkadziesiąt samochodów, pięć osób nie żyje

- Wypadek obejmował od 75 do 100 pojazdów na około półtorakilometrowym odcinku - powiedział w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze policjant z Fort Worth, Daniel Segura. - Warunki pogodowe zdecydowanie przyczyniły się do wypadku - dodał.

- Sprawdzamy pojazd po pojeździe, aby upewnić się, że każdy, kto nadal jest uwięziony, został wyciągnięty - powiedział rzecznik straży pożarnej Fort Worth Mike Drivdahl, cytowany przez CNN.

- Pojazdy są mocno zniekształcone - opisał w rozmowie z AP Matt Zavadsky z firmy MedStar, która zapewnia pogotowie ratunkowe na tym obszarze. - Na miejscu jest kilka lawet. Rozplątanie tego wraku zajmie dużo czasu - powiedział.

- W wyniku karambolu 36 osób trafił do szpitala, kilka z poważnymi obrażeniami - przekazał Zavadsky.

Ratownicy, którzy dotarli na miejsce, zaczęli używać mieszaniny soli i piasku, bo sami ślizgali się na zamarzniętej drodze. Kilku z nich się przewróciło. - Droga była tak zdradziecka - skomentował Zavadsky.

Warunki pogodowe w tej części USA są bardzo niekorzystne. W Austin, około 300 km jazdy na południe od Fort Worth, pięć osób trafiło do szpitali z powodu karambolu, w którym uczestniczyło 26 pojazdów na autostradzie stanowej 45 w czwartek rano - podał z kolei Departament Ratownictwa Medycznego Hrabstwa Austin-Travis.

Zobacz wideo Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70
Więcej o: