Prawnik nie potrafił wyłączyć filtra podczas rozprawy online. "Nie jestem kotem" [WIDEO]

Pandemia zmieniła funkcjonowanie niemal wszystkich branży i pokazała nam, że możemy przenieść w przestrzeń wirutalną znacznie więcej wydarzeń, niż nam się dotychczas wydawało. Jest jedno "ale" - konsekwencją są zupełnie nowe problemy.

Amerykańskie media, m.in. Reuters, zamieściły na Twitterze nagranie z jednej z rozpraw sądowych, która odbywała się online. Prawnik z Teksasu utknął na tej rozprawie z filtrem kota na twarzy.

Rozprawy sądowe online: zupełnie nowe problemy

Rozprawa miała toczyć się standardowo, z jedną różnicą - ze względu pandemię koronawirusa została przeniesiona z sali sądowej do wersji online. Po tym, jak główni zainteresowani zalogowali się na platformę konferencyjną ZOOM nastąpiło zdziwienie. Teksański prawnik Rod Ponton pokazał się... z filtrem kota na twarzy.

KotChile. 15 osób zakażonych koronawirusem po imprezie urodzinowej kota

Zamiast prawnika gadający kot

Problem pojawił się jednak dopiero chwilę później, kiedy okazało się, że mężczyzna nie potrafi pozbyć się filtra, który zmienił jego twarz w wizerunek gadającego kota. Tłumaczył zdenerwowanym głosem, że jest z nim asystent, który próbuje pomóc w usunięciu uporczywego filtra, ten jednak nie zniknął.

Na nagraniu słychać jak prawnik Rod Ponton zapewnia:

Jestem tutaj na żywo, nie jestem kotem.

Chwilę później, kiedy filtra nie udaje się usunąć informuje, że jest gotowy kontynuować w ten sposób. Absurdalny jest kontrast pomiędzy powagą sytuacji, a osobą prawnika, który podczas rozprawy pokazuje się przedstawicielom sądu jako gadający kot. Takich problemów wymiar sprawiedliwości wcześniej nie doświadczył.

Korea Południowa. Seul będzie tesował psy i kota na obecność wirusa Covid-19Korea Południowa. Seul będzie testował psy i koty na obecność COVID-19

Trudne czasy nastały dla wymiaru sprawiedliwości

BBC informuję, że wrzucając na Twittera post o incydencie, sędzia Roy Ferguson, który przewodniczył w sesji powiedział, że ta sytuacja pokazuje „wysiłek środowiska prawników, aby nadal reprezentować swoich klientów w tych trudnych czasach”. 

Zobacz wideo Otworzyła okno życia dla zwierząt. "Ludzie są wygodni"
Więcej o: