Francja. Najstarsza osoba w Europie wyzdrowiała z COVID-19 tuż przed 117. urodzinami

Francuska zakonnica Lucile Randon jest najstarszą mieszkanką Europy. Ostatnio wyzdrowiała z zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i to na kilka dni przed swoimi 117. urodzinami.
Zobacz wideo Szczepienia nauczycieli w szpitalach węzłowych od drugiego tygodnia lutego. Czy obejmą całą kadrę?

Jak podaje BBC, 16 stycznia Lucile Randon, która przyjęła imię siostry Andre w 1944 roku, uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Mimo zakażenia, u zakonnicy nie wystąpiły żadne objawy choroby COVID-19.

Najstarsza osoba w Europie wyzdrowiała z COVID-19. Siostra Andre skończy niebawem 117 lat

Najstarsza mieszkanka Europy powiedziała lokalnym mediom, że "nawet nie zdawała sobie sprawy, że jest zakażona". Zakonnica została odizolowana od innych mieszkańców domu spokojnej starości w Tulonie w południowej Francji. Zgodnie z ostatnimi badaniami, siostra Andre już wyzdrowiała z COVID-19.

Lucile Randon powiedziała też, że nie może doczekać się świętowania swoich urodzin, które będzie obchodzić z niewielką liczbą mieszkańców domu opieki. W czwartek 11 lutego siostra Andre skończy 117 lat.

Zakonnica została też zapytana o to, czy przejęła się swoją chorobą. - Nie, nie bałem się, ponieważ nie bałam się śmierci. Cieszę się, że mogę być tutaj z wami, ale chciałabym być gdzie indziej - dołączyć do mojego starszego brata, mojego dziadka i babci - odpowiedziała.

Szczepionka przeciwko COVID-19Francja. Tylko 40 proc. obywateli chce się zaszczepić przeciw koronawirusowi

Rzecznik domu spokojnej starości "Sainte Catherine Labouré" dodał, że Lucile miała "dużo szczęścia". - Nie pytała mnie o swoje zdrowie. Chciała wiedzieć, czy zmieni się na przykład jej harmonogram posiłków lub pory snu. Nie okazywała też żadnego strachu przed chorobą. Z drugiej strony bardzo martwiła się o innych mieszkańców - powiedział David Tavella.

Siostra Andre urodziła się 11 lutego 1904 roku. Według Światowej Listy Supercentenarian Rankings Gerontology Research Group (GRG) Lucile jest nie tylko najstarszą osobą w Europie, ale też drugą najstarszą żyjącą osobą na świecie.

Zdjęcie ilustracyjneByłeś za granicą i nie powiedziałeś szefowi? Pożegnaj się z pracą i odprawą

Więcej o: