Białoruś. Jak suszyć na balkonach białe i czerwone ubrania? Mieszkańcy proszą o instrukcje

Mieszkaniec Grodna zwrócił się do lokalnych władz z petycją o wydanie instrukcji, w jaki sposób należy suszyć ubrania na balkonach. Zareagował w ten sposób na żądanie służb komunalnych w Mińsku, które domagały się usunięcia biało-czerwono-białych flag z balkonów oraz ubrań w tych kolorach.

Wiele Białorusinów i Białorusinek wywiesza na balkonach historyczną, biało-czerwono-białą flagę Białorusi, która stała się symbolem trwających od sierpnia antyrządowych protestów. Ci, którzy nie mają flagi, wywieszają również ubrania koloru białego i czerwonego w taki sposób, aby z daleka przypominały flagę. Praktyka mieszkańców nie spodobała się służbom komunalnym w jednej z dzielnic Mińska, które zażądały usunięcia biało-czerwono-białych flag i ubrań - informuje rozgłośnia Euroradio.

Białoruś. 2500 osób domaga się od władz instrukcji, jak suszyć białe i czerwone ubrania

Mieszkaniec Grodna Jahien Dudkin złożył do lokalnych władz petycję z prośbą o wyjaśnienia, w jaki sposób należy prawidłowo suszyć ubrania na balkonach. Dudkin poprosił o szczegółowe instrukcje dotyczące suszenia rzeczy osobistych w kolorze białym i czerwonym. Pod petycją Dudkina podpisało się blisko 2500 osób.

"Ponieważ uważam się za obywatela przestrzegającego prawo, proszę o wyjaśnienia ws. warunków wieszania na przeszklonym balkonie rzeczy osobistych, składających się z ubrań w kolorze biało-czerwono-białym (oraz innych przedmiotów w podobnej kolorystyce), abym działał w zgodzie z prawem i przepisami Republiki Białoruskiej" - napisał Dudkin.

Jahien Dudkin doczekał się odpowiedzi na swoją petycję. Jak podaje Euroradio, urząd miasta odpowiedział mu, że "nie reguluje kwestii związanych z utrzymaniem porządku przez poszczególnych obywateli". Według Dudkina urzędnicy udzielili mu wymijającej odpowiedzi, aby w przyszłości mieć pełną swobodę działania i represji wobec osób wywieszających biało-czerwono-białe flagi oraz garderobę na podobieństwo tej flagi.

Zobacz wideo Sylwetka Swiatłany Cichanouskiej
Więcej o: