Rosja wydaliła trzech unijnych dyplomatów z Polski, Niemiec i Szwecji. Za udział w protestach ws. Nawalnego

Trzech unijnych dyplomatów zostało wydalonych z Rosji za udział w protestach poparcia dla Aleksieja Nawalnego. Rosyjskie władze uzasadniają, że manifestacje były nielegalne - informuje EUobserver.

Rosyjskie władze wydaliły Polaka, Niemca i Szweda za udział w nielegalnych, zdaniem władz, wiecach poparcia dla Aleksieja Nawalnego. We wtorek moskiewski sąd odwiesił liderowi opozycji stary wyrok i wysłał go na 2 lata i 8 miesięcy do kolonii karnej.

Zobacz wideo Co czeka Nawalnego? „Póki co nie będzie szczęśliwego zakończenia"

Aleksiej Nawalny usłyszał wyrok. Podczas rozprawy pocieszał żonęAleksiej Nawalny usłyszał wyrok. Podczas rozprawy pocieszał żonę

Rosja wydala unijnych dyplomatów

Jak podają unijne źródła EUobserver, Rosja wydaliła dyplomatów w piątek podczas konferencji prasowej z udziałem Josepa Borrella, który od 2019 roku jest wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej oraz wysokim przedstawicielem Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. W spotkaniu z Borrellem brał udział rosyjski minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow. Rozmowy polityków dotyczyły między innymi naruszenia praw człowieka oraz stosunków Unii Europejskiej z Rosją.

Policja w MoskwieAleksiej Nawalny skazany. Setki zatrzymań w Moskwie w dniu rozprawy

Więcej o: