Austria. 66-latek zmarł we własnym mieszkaniu. Służby "zapomniały" zabrać zwłoki od listopada

W listopadzie 2020 roku mieszkanka Wiednia powiadomiła służby o śmierci jej sąsiada, którym był samotnie żyjący mężczyzna. Jak się później okazało, przez dwa następne miesiące nikt nie przyjechał po ciało 66-latka.

Kobieta, która zgłosiła śmierć mężczyzny sprawowała nad nim opiekę. Schorowany 66-latek zmarł 11 listopada 2020 roku, dlatego opiekunka zgłosiła ten fakt odpowiednim służbom. Kobieta nie znała i nie miała żadnych informacji o krewnych zmarłego - informuje austriacka telewizja ORF.

Lockdown Wielka Brytania. Londyn Wlk. Brytania. Nastolatek wybudził się ze śpiączki. Nie wiedział o pandemii

Austria. Służby "zapomniały" zabrać ciało zmarłego mężczyzny

Na początku stycznia kobieta została poproszona przez notariusza o pomoc przy sporządzaniu testamentu mężczyzny. Po wejściu do mieszkania okazało się, że ciało sąsiada w dalszym ciągu się w nim znajdowało.

Pracownicy urzędu miasta w Wiedniu tłumaczyli, że służby pogrzebowe po prostu "zapomniały" zabrać zwłoki 66-latka. - To bardzo niefortunna okoliczność i problem komunikacyjny między zespołem zaświadczającym o śmierci a służbami pogrzebowymi - mówił Nikolaus Salzer, dyrektor miejskiego centrum ds. sanitarnych.

Austria. Trwają poszukiwania krewnych mężczyzny

Salzer przekonywał, że wszczęte zostało wewnętrzne śledztwo, którego celem ma być dokładne ustalenie, z jakiego powodu doszło do tego zaniechania i kto jest za nie odpowiedzialny. Urzędnik określił tę sprawę jako "bezprecedensową".

Aleksiej Nawalny usłyszał wyrok. Podczas rozprawy pocieszał żonę Aleksiej Nawalny usłyszał wyrok. Podczas rozprawy pocieszał żonę

Do tej pory miejskie władze nie ustaliły daty pogrzebu. Aby tak się stało, najpierw trzeba odnaleźć krewnych mężczyzny. - Wciąż próbujemy dowiedzieć się, czy są jacyś członkowie rodziny, którzy chcieliby zorganizować pogrzeb - poinformował Florian Keusch z wiedeńskiej instytucji zajmującej się pogrzebami komunalnymi. Jeśli krewni się nie odnajdą, pogrzeb zostanie zorganizowany przez miasto.

Zobacz wideo Małgorzata Kidawa-Błońska gościnią Porannej rozmowy Gazeta.pl (3.02)
Więcej o: