USA. Katastrofa w Kalifornii. Fragment autostrady runął do oceanu [WIDEO]

Ulewne opady deszczu i śniegu z ostatnich dni doprowadziły do tego, że w Kalifornii do oceanu zapadł się olbrzymi fragment autostrady nr 1 (wybrzeże Big Sur). Droga została całkowicie zniszczona i na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa jej naprawa.

Przedstawiciele Kalifornijskiego Departamentu Transportu (Caltrans) oznajmili w piątkowym oświadczeniu, że spływający ze zbocza gruz "uszkodził infrastrukturę drenażową, przedostał się na autostradę i zniszczył drogę, powodując całkowite uszkodzenie odcinka autostrady 1” w Rat Creek, około 24 kilometry na południe od Big Sur, górzystego odcinka środkowego wybrzeża stanu Kalifornia.

Francuska policja Francuska policja przerwała orgię na sto osób. Przez godzinę policyjną

USA. Oba pasy autostrady w Kalifornii zostały "całkowicie zniszczone"

Funkcjonariusz Kalifornijskiego Patrolu Autostradowego John Yerace powiedział, że pojawił się na tym odcinku w czwartek około godziny 16. W pewnej chwili zauważył, że "odcinek jezdni, a konkretnie pas południowy zapadł się do oceanu". Zdjęcia i nagrania z drona ukazują ogrom zniszczeń malowniczej autostrady, która biegnie wzdłuż wybrzeża Kalifornii.

 

Załoga Caltrans wystosowała w czwartek apel do firmy Papich Construction w hrabstwie San Luis Obispo, aby pomogła w naprawie drogi. W piątkowy poranek załoga pojawiła się na miejscu. W pierwszym raporcie zakomunikowano, że "oba pasy autostrady zostały całkowicie zniszczone". Nie zdołano póki co ustalić, jak długo potrwa naprawa - podaje CNN.

USA. To nie pierwszy przypadek, gdy lawina dewastuje autostradę

Kalifornijski Departament Transportu przypomniał, że fragment autostrady, który uległ zniszczeniu, znajduje się w niedalekiej odległości od terenów, które zeszłego lata zostały strawione przez pożary.

W przeszłości dochodziło już do zniszczenia tej autostrady. W maju 2017 r. doszło do lawiny błotnej, która spowodowała, że tysiące ton skał zdewastowały wszystkie pasy i doprowadziły do poszerzenia się linii brzegowej. Droga ponownie została otwarta w lipcu 2018 roku.

Andrew Cuomo Władze stanu Nowy Jork miały zaniżać liczbę zgonów spowodowanych COVID-19

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy w hrabstwach Monterey i San Luis Obispo w odpowiedzi na zimowe burze, które "grożą nagromadzeniem się błota i gruzu”, wymuszając ewakuację tysięcy mieszkańców.

Zobacz wideo Stopnie zagrożenia lawinowego
Więcej o: