Trump spotkał się z przywódcą republikanów w Izbie Reprezentantów. Rozmawiali o wyborach w 2022 roku

Były prezydent USA Donald Trump spotkał się na Florydzie z przywódcą republikanów w Izbie Reprezentantów Kevinem McCarthym. Po rozmowie obaj politycy zapowiedzieli współpracę w kampanii wyborczej do Kongresu w 2022 roku.

Kevin McCarthy spotkał się z Donaldem Trumpem w posiadłości byłego prezydenta Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie. Komunikat opublikowany po spotkaniu wskazuje na to, że Donald Trump zamierza odgrywać aktywną rolę w polityce.

Donald Trump spotkał się z przywódcą republikanów

„Dziś prezydent Trump zobowiązał się pomóc republikańskim kandydatom w wyborach do Senatu i Izby Reprezentantów w 2022 roku” - napisano, podkreślając, że spotkanie odbyło się w życzliwej i serdecznej atmosferze. "Popularność prezydenta Trumpa nigdy jeszcze nie była tak duża jak dziś” - głosi komunikat.

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze

Po szturmie zwolenników Donalda Trumpa na Kongres 6 stycznia wielu republikanów wyrażało dezaprobatę dla byłego prezydenta i obarczało go winą za podburzenie tłumu. W ostatnim czasie ta krytyka przycichła. Sam Kevin McCarthy mówił, że Donald Trump jest współodpowiedzialny za zamieszki na Kapitolu, ale po krytyce ze strony byłego prezydenta wycofał się z tej oceny.

Według sondażu Gallupa, odchodząc z urzędu Donald Trump cieszył się aprobatą 34% Amerykanów - najniższą od objęcia urzędu. W Partii Republikańskiej notowania byłego prezydenta są jednak nadal bardzo wysokie, w niektórych sondażach dochodzą do 80%.

Więcej o: