USA. Donald Trump nie będzie zakładał kolejnej partii, chce pomóc Republikanom w Senacie

Stacja Fox News poinformowała, że Donald Trump nie zamierza zakładać nowej partii politycznej. Były Prezydent USA ma skupić się na wspieraniu Republikanów w Izbie Reprezentantów oraz Senacie.

Od momentu opuszczenia Białego Domu przez Donalda Trumpa, w Stanach Zjednoczonych narastały spekulacje wokół jego przyszłości politycznej. Wielu komentatorów zakłada, że Trump ponownie spróbuje swoich sił w kolejnych wyborach prezydenckich. Według medialnych doniesień polityk miałby startować z list nowej, trzeciej partii politycznej, której byłby założycielem. Plotki te zdementowała telewizja Fox News.

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Donald TrumpUSA. Donald Trump ułaskawił 73 osoby. Wśród nich Steve Bannon

Donald Trump nie zamierza zakładać nowej partii

Doradca kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, Jason Miller napisał na Twitterze, że grożenie założeniem trzeciej partii i jednoczesne staranie się o ponowne wybory byłoby pozbawione sensu. Miller zapewnił, że Trump chce odzyskać Izbę Reprezentantów i Senat w 2022 roku i to jest jego główny cel. W tej chwili republikanie i demokraci mają po 50 głosów w Senacie. Jednak plany byłego prezydenta będą uzależnione od wyniku głosowania nad impeachmentem.

Impeachment Donalda Trumpa na włosku

W drugim tygodniu lutego ma ruszyć drugi proces impeachmentu Donalda Trumpa. W czwartek Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przekazała do Senatu artykuł impeachmentu Donalda Trumpa. Były prezydent jest oskarżany o prowokowanie swoich zwolenników do zamieszek na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia.

Aby proces impeachmentu został zakończony sukcesem 17 republikanów i 50 demokratów musiałoby zagłosować za skazaniem Trumpa. Jednak coraz więcej republikanów twierdzi, że proces byłego prezydenta jest niekonstytucyjny. Prezydent Joe Biden oświadczył, że wątpi, żeby republikanie zagłosowali za impeachmentem.

Donald TrumpImpeachment Trumpa. Republikanie chcą opóźnienia procesu do lutego

Więcej o: