USA. Donald Trump nie będzie zakładał kolejnej partii, chce pomóc Republikanom w Senacie

Stacja Fox News poinformowała, że Donald Trump nie zamierza zakładać nowej partii politycznej. Były Prezydent USA ma skupić się na wspieraniu Republikanów w Izbie Reprezentantów oraz Senacie.

Od momentu opuszczenia Białego Domu przez Donalda Trumpa, w Stanach Zjednoczonych narastały spekulacje wokół jego przyszłości politycznej. Wielu komentatorów zakłada, że Trump ponownie spróbuje swoich sił w kolejnych wyborach prezydenckich. Według medialnych doniesień polityk miałby startować z list nowej, trzeciej partii politycznej, której byłby założycielem. Plotki te zdementowała telewizja Fox News.

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Donald Trump nie zamierza zakładać nowej partii

Doradca kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa, Jason Miller napisał na Twitterze, że grożenie założeniem trzeciej partii i jednoczesne staranie się o ponowne wybory byłoby pozbawione sensu. Miller zapewnił, że Trump chce odzyskać Izbę Reprezentantów i Senat w 2022 roku i to jest jego główny cel. W tej chwili republikanie i demokraci mają po 50 głosów w Senacie. Jednak plany byłego prezydenta będą uzależnione od wyniku głosowania nad impeachmentem.

Impeachment Donalda Trumpa na włosku

W drugim tygodniu lutego ma ruszyć drugi proces impeachmentu Donalda Trumpa. W czwartek Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przekazała do Senatu artykuł impeachmentu Donalda Trumpa. Były prezydent jest oskarżany o prowokowanie swoich zwolenników do zamieszek na Kapitolu, które miały miejsce 6 stycznia.

Aby proces impeachmentu został zakończony sukcesem 17 republikanów i 50 demokratów musiałoby zagłosować za skazaniem Trumpa. Jednak coraz więcej republikanów twierdzi, że proces byłego prezydenta jest niekonstytucyjny. Prezydent Joe Biden oświadczył, że wątpi, żeby republikanie zagłosowali za impeachmentem.

Więcej o: