Czechy. Polityk wziął udział w nielegalnej imprezie. Odda swój mandat poselski

Przewodniczący czeskiej Narodowej Agencji Sportu Milan Hniliczka wziął udział w zamkniętej imprezie, zorganizowanej niezgodnie z zasadami higieny i wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami. Polityk zapowiedział, że złoży swój mandat poselski.

Były hokeista NHL podjął taką decyzję tuż po uroczystością w hotelu w Cieplicach, zorganizowaną przez przedsiębiorcę i byłego lokalnego polityka, Petera Bendę z okazji jego 50. urodzin. Na imprezie pojawili się między innymi były premier Jirzi Paroubek i były poseł, wiceprzewodniczący Rady Telewizji Czeskiej Jirzi Szlegr - informuje czeska agencja CTK.

Szczepionka ModernySprzątacz odłączył zamrażarkę, zniszczono 2000 dawek szczepionki

Czechy. Przewodniczący składa mandat po wzięciu udziału w imprezie

Premier kraju i szef ugrupowania ANO Andrej Babisz opisał zachowanie uczestników imprezy jako niedopuszczalne i dodał, że Hniliczka, który jest posłem ANO i szefem państwowej agencji powinien wyciągnąć z tej sytuacji stosowne wnioski.

Sam Hniliczka przyznał, że zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. - Po niepotrzebnym błędzie, który popełniłem, zdecydowałem się zrezygnować z mandatu poselskiego. Jeśli chodzi o stanowisko szefa agencji sportowej, poczekam, jak oceni to środowisko sportowe - oświadczył. Tuż po ujawnieniu tej sprawy, przewodniczący przekazał 50 tys. czeskich koron (ponad 8,5 tys. zł) na cel charytatywny.

Czechy. Policja rozstrzygnie kwestię nielegalnej imprezy

Sprawą zorganizowanej niezgodnie z przepisami imprezy w hotelu zajęła się policja. Jeżeli uzna, że przepisy zostały naruszone, zostanie ona skierowana do postępowania administracyjnego. Media podają, że część uczestników spotkania wróciła do domów około północy.

Władimir PutinPutin komentuje protesty. O filmie Nawalnego: Pranie mózgu obywatelom

Poza kilkoma wyjątkami, w całych Czechach obowiązuje zakaz wychodzenia z domu po godzinie 21. Dodatkowo działalności nie mogą prowadzić restauracje, w miejscach publicznych należy nosić maseczki, a także konieczne jest zachowanie dystansu społecznego. W zgromadzeniach w zamkniętych pomieszczeniach i na powietrzu mogą brać udział maksymalnie dwie osoby.

Zobacz wideo Czy antybiotykoterapia przeszkodzi w szczepieniu? Dr Sutkowski odpowiada na pytania widzów
Więcej o: