USA. "WSJ": Donald Trump chce stworzyć partię polityczną. Wymyślił już nawet jej nazwę

Ustępujący prezydent USA Donald Trump chce założyć nową partię polityczną - wynika z ustaleń "The Wall Street Journal". Polityk miał o tym rozmawiać ze swoimi współpracownikami.

Donald Trump miał mówić o założeniu nowej partii politycznej w ubiegłym tygodniu. O swoich zamiarach poinformował kilka osób z najbliższego otoczenia. Ustępujący prezydent USA miał stwierdzić, że chciałby, aby jego ugrupowanie nazywało się "Partia Patriotów". Biały Dom odmówił komentarza w tej spawie - podaje "The Wall Street Journal"

Zobacz wideo Czy Trump porzuci Partię Republikańską i założy własne ugrupowanie?

USA. Partia Donalda Trumpa mogłaby odebrać głosy Partii Republikańskiej

Nie jest jasne, jak poważnie Donald Trump traktuje pomysł o założeniu nowej partii. Stworzenie nowego ugrupowania kosztowałoby bowiem dużo czasu i pieniędzy. Amerykańscy dziennikarze wskazują jednak, że żegnający się z prezydenturą polityk ma rzeszę zwolenników, którzy nie są lojalny wobec Partii Republikańskiej, do której obecnie należy Trump. 

Na amerykańskiej scenie politycznej liczą się dwie partie - wspomniana już Partia Republikańska i Partia Demokratyczna. Ugrupowania inne niż te dwa zazwyczaj nie zdobywały wystarczającego poparcia, aby odegrać ważną rolę i wygrać w wyborach krajowych. Jeżeli Donald Trump zdecyduje się na założenie nowej partii, prawdopodobnie spotka się to z silnym sprzeciwem ze strony przedstawicieli republikanów, którzy mogą stracić część elektoratu. 

Donald Trump żegna się z fotelem prezydenckim. Zbliża się zaprzysiężenie Joe Bidena

20 stycznia jest ostatnim dniem prezydentury Donalda Trumpa. Tego dnia na stanowisko prezydenta USA zostanie zaprzysiężony Joe Biden. Ze względu na epidemię koronawirusa i zagrożenie terrorystyczne, w uroczystości weźmie udział ograniczona liczba uczestników. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18 czasu polskiego. 

Więcej o: