Niemcy. Lockdown będzie przedłużony. Obostrzenia epidemiczne co najmniej do 15 lutego

Lockdown w Niemczech ma zostać przedłużony do połowy lutego. Tak wynika z projektu rozporządzenia Urzędu Kanclerskiego, który został przygotowany na konferencję rządu federalnego z premierami landów.
Zobacz wideo Czy nowe mutacje i trzecia fala epidemii jest już widoczna na oddziałach?

Zgodnie z projektem, na który powołują się niemieckie media, niektóre restrykcje mają zostać zaostrzone. W sklepach i środkach transportu publicznego będzie obowiązywać noszenie maseczek medycznych FFP2. W większości landów szkoły mają pozostać zamknięte co najmniej do 15 lutego. Projekt przewiduje też możliwość przedłużenia godziny policyjnej.

Koronawirus. Zdjęcie ilustracyjneKoronawirus w Polsce. 291 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby

Niemcy. Więcej osób ma pracować zdalnie. Ograniczone zostaną także spotkania towarzyskie

Oprócz tego rząd federalny zamierza wprowadzić regulację, mającą zwiększyć liczbę osób pracujących zdalnie. Prywatne zgromadzenia będą nadal możliwe tylko z jedno osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

Ostateczna decyzja ma zapaść po wideokonferencji Angeli Merkel z premierami krajów związkowych. Kilka dni temu media poinformowały, że kolejne spotkanie z szefami lokalnych rządów zostało przełożone z 25 na 19 stycznia. Jednym z powodów jest pojawienie się bardziej zaraźliwych szczepów koronawirusa.

We wtorek 19 stycznia w Niemczech potwierdzono ponad 11 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło prawie 1000 osób.

SzczepieniaDo kraju dociera mniej szczepionek. Część szpitali wstrzymało szczepienia

Więcej o: