Irlandzki żołnierz tłumaczył po polsku, jak wykonać test na COVID. "Kiedy ty czytasz, ty wiesz" [WIDEO]

Sztab Generalny brytyjskiej armii udostępnił nagranie, na którym irlandzki gwardzista rozmawia z polskim kierowcą o procedurze wykonywania testu na COVID. Stara się przy tym mówić po polsku i wychodzi mu to bardzo dobrze. - Tam jest mała książka w środku, kiedy ty czytasz, ty wiesz, jak [to - red.] zrobić - wskazuje. "Samouk" - brzmi podpis pod nagraniem.

Sytuacja w porcie w Dover jest już opanowana i ogromne korki zniknęły, ale by wydostać się z Wielkiej Brytanii do Europy, kierowcy wciąż muszą przechodzić testy na obecność koronawirusa. W procedure pomagają m.in. żołnierze sił brytyjskich. Rozmowę jednego z nich z polskim kierowcą opublikowano na oficjalnym profilu Szefa Sztabu Generalnego brytyjskiej armii na Twitterze. Nagranie, które zyskuje popularność w mediach społecznościowych, podpisano słowami: "Irlandzki gwardzista w Dover. Testowanie na COVID-19. Mówi po polsku, samouk".

Dover. Irlandzki żołnierz po polsku instruował kierowcę, jak wykonać test. "To jest dla ciebie"

Na nagraniu słychać, jak irlandzki gwardzista instruuje polskiego kierowcę w jego ojczystym języku.

To jest test dla ciebie i tam jest mała książka w środku. Kiedy ty czytasz, to ty wiesz, jak [to - red.] zrobić. I będziesz miał 30 minut, żeby zrobić to. Ja będę wracał odebrać, by widzieć, jeśli jest dobre czy złe. Rozumiesz? Dziękuję 

- mówi. - Dziękuję - odpowiada polski kierowca. Rozmowę można zobaczyć poniżej:

Niektórzy komentujący spekulują, że być może żołnierz jest polskiego pochodzenia lub wielokrotnie miał kontakt z językiem polskim. "Wow, imponujące", "Od jakiegoś czasu uczę się polskiego i to jest naprawdę trudny język dla osób, których ojczystym językiem jest angielski", "Kilka słów zamienionych w jednym języku i od razu buduje się zaufanie między rozmówcami, super" - piszą inni.

Zobacz wideo Czy nowe mutacje i trzecia fala epidemii jest już widoczna na oddziałach?