Wielka Brytania. Wielka presja na szpitale. Pacjenci chorzy na COVID-19 mogą być przenoszeni do hoteli

Część brytyjskich pacjentów, która nie wymaga stałej opieki medycznej może zostać przeniesiona do hoteli. Matt Hancock, brytyjski minister zdrowia, powiedział, że rząd przygląda się wszystkim możliwościom na wypadek, gdyby zabrakło miejsc dla chorych na COVID-19.
Zobacz wideo Czy wszyscy dorośli Polacy zostaną zaszczepieni w 2021 roku?

Matt Hancock powiedział w rozmowie ze Sky News, że rząd rozważa wszystkie opcje, aby złagodzić presję wywieraną na brytyjski system ochrony zdrowia w związku z dużą liczbą tzw. "pacjentów covidowych". Obecnie w szpitalach w całej Wielkiej Brytanii przebywa łącznie 36 000 osób zakażonych koronawirusem.

Wielka Brytania. Część pacjentów może zostać przeniesiona do hoteli

- Istnieje ogromna presja na NHS (National Health Service) i, jak można się spodziewać, szukamy różnych sposobów, które mogą pozwolić nam ją zmniejszyć - pokreślił Hancock, dodając, że jeden ze szpitali tymczasowych znajdujący się w Londynie ponownie zaczął przyjmować pacjentów. Dodał, że rząd ma również alternatywne plany na wypadek, gdyby zabrakło miejsc dla zakażonych.

Włochy. Ruszył największy w historii proces mafiosów z 'Ndranghety. Ponad 300 osób z na ławie oskarżonych.Włochy. Największy w historii proces 'Ndranghety objął ponad 300 mafiozów

Brytyjski minister zdrowia został zapytany o medialne doniesienia mówiące o tym, że tysiące pacjentów mogłoby być wcześniej wypisanych do hoteli i własnych domów, aby zwiększyć liczbę "łóżek covidowych". Hancock podkreślił, że rząd zdecydowałby się na taki krok tylko wtedy, "gdyby to było klinicznie właściwe dla danych pacjentów". - W niektórych przypadkach ludzie nie potrzebują intensywnej opieki i tak naprawdę nie muszą leżeć w szpitalnych łóżkach - powiedział.

- Ściśle współpracujemy z sektorem opieki społecznej, aby zapewnić pełną dostępność miejsc. Ale przyglądamy się wszystkim opcjom. Więc to nie jest konkretna propozycja, ale jest to coś, czemu się przyglądamy, bo przyglądamy się wszystkim możliwościom - powiedział.

Twitter zawiesił konto Donalda TrumpaIzba Reprezentantów zdecydowała o impeachmencie Donalda Trumpa

Wielka Brytania. Wzrasta liczba zgonów oraz nowych przypadków

W środę (13 stycznia) w Wielkiej Brytanii zanotowano największą dzienną liczbę zgonów od momentu rozpoczęcia pandemii koronawirusa. W ciągu jednego dnia na COVID-19 zmarło 1568 osób. W Wielkiej Brytanii notuje się również wysokie liczby nowych przypadków. W ubiegłym tygodniu przybyło 418 669 chorych. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że może to być związane z nowym, bardziej zaraźliwym szczepem koronawirusa, który pojawił się już w 50 krajach na całym świecie.

Masz pytanie o szczepienia przeciwko COVID-19? Wyślij je na adres news_gazetapl@agora.pl. My zapytamy w Twoim imieniu. W piątek 15.01 o godzinie 12:00 gościnią programu specjalnego Gazeta.pl będzie dr n. med. Grażyna Cholewińska-Szymańska z Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

.. .

Więcej o: