USA. Disneyland w Kalifornii zamieniony w punkt masowych szczepień

Odwiedzany każdego roku przez miliony turystów park rozrywki Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia zostanie przystosowany do prowadzenia szczepień przeciwko koronawirusowi. W ciągu każdego dnia szczepionkę będą mogły tam przyjąć dziesiątki tysięcy mieszkańców.

Stany Zjednoczone przewodzą pod względem zarówno liczby zakażeń, jak i zgonów spośród wszystkich państw świata. Od początku epidemii zakaziło się już ponad 23,3 mln obywateli USA, z czego prawie 390 tys. osób zmarło. Najgorsza sytuacja jest w stanie Kalifornia, gdzie do tej pory potwierdzono 2,8 mln zakażeń i odnotowano ponad 31 tysięcy zgonów.

FrankfurtNiemcy. "Nie będziemy w stanie złagodzić wszystkich obostrzeń 31 stycznia"

USA. Disneyland jako jeden z punktów masowych szczepień

Takie statystyki powodują, że lokalne władze organizują nowe lokalizacje, w których prowadzone będą szczepienia. Jedną z nich będzie park rozrywki Disneyland, który od 10 miesięcy jest zamknięty. "USA Today" informuje, że będzie to jeden z pięciu wielkich punktów szczepień.

- Dziękuję Disneyland Resort i City of Anaheim za wspólne wysiłki mające na celu zapewnienie mieszkańcom ochrony przed wirusem. Ważne jest, aby zaszczepić jak największą liczbę chętnych na COVID-19 i potrzebujemy miejsca, aby to zrobić - powiedział Donald P. Wagner, trzeci okręgowy nadzorca okręgu Orange County.

USA. Hrabstwo Orange County w czołówce zakażeń

Lokalne władze szacują, że park będzie przystosowany do przeprowadzania masowej akcji do końca obecnego tygodnia. Pierwsi w kolejce do szczepień będą przedstawiciele organów ścigania, pracownicy służby zdrowia i pracujący w placówkach opieki zdrowotnej, a także osoby powyżej 75. roku życia.

Lisa MontgomeryWykonano egzekucję Lisy Montgomery

Orange County jest hrabstwem z piątą najwyższą liczbą potwierdzonych zakażeń w Kalifornii. Odnotowano tam ponad 196 tysięcy przypadków, a także 2,1 tys. zgonów. W szpitalach obecnie przebywa ponad 2,2 tys. osób, natomiast 500 z nich trafiło na oddziały intensywnej terapii.

****

Szczepionka przeciw COVID-19 pozwoli nam pokonać pandemię, wrócić do normalności i ochronić życie i zdrowie wielu osób. Poniżej zamieszczamy pakiet niezbędnych i najważniejszych informacji o szczepieniach udostępnionych przez Światową Organizacją Zdrowia.

Zobacz wideo Czy COVID-19 pozostanie chorobą sezonową?
Więcej o: