Sheldon Adelson nie żyje. Był twórcą sieci kasyn Las Vegas Sands i jednym z najbogatszych ludzi w USA

W poniedziałek zmarł Sheldon Adelson, twórca sieci kasyn i jeden z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Miliarder miał 87 lat.

Jak podaje AP, Sheldon Adelson zmarł w wyniku komplikacji związanych z leczeniem chłoniaka. Miliarder był prezesem sieci kasyn Las Vegas Sands. Lokale tej marki znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Singapurze czy Makau. Obecnie sieć zatrudnia ok. 50 tys. pracowników.

Biznesmen, którego majątek Forbes szacował na 35,5 mld dolarów, w 2018 roku został uznany za 15. najbogatszego człowieka w USA

Sheldon Adelson nie żyje. Miliarder miał 87 lat

Adelson pochodził z rodziny żydowskich imigrantów. Wychowywał się w Bostonie. AP zauważa, że w przeciwieństwie do większości amerykańskich Żydów, miliarder nie popierał demokratów, a był wpływowym darczyńcą republikanów. W swoim biurze gościł wielu ważnych polityków republikańskich.

Amerykańskie media przypominają, że miliarder miał duży wpływ na politykę USA wobec Izraela. Posiadał izraelskie gazety i przekazywał ogromne darowizny m.in. na badania medyczne czy Instytut Yad Vashem. Był także blisko związany z rządzącą obecnie w Izraelu konserwatywną partią Likud.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu odniósł się do śmierci Adelsona na Twitterze. Jak napisał, jest załamany doniesieniami. "Był wspaniałym człowiekiem dla nas osobiście, orędownikiem narodu i państwa żydowskiego oraz sojuszu między Izraelem a Ameryką" - napisał Netanjahu.

Więcej o: