Hiszpania. Liczba ofiar burzy śnieżnej wzrosła do czterech. W Madrycie największe opady od 50 lat

Liczba ofiar śmiertelnych burzy śnieżnej w Hiszpanii wzrosła do czterech - informuje tamtejsze ministerstwo spraw wewnętrznych. W pięciu regionach ogłoszono czerwony alarm pogodowy w związku z obfitymi opadami śniegu. Synoptycy spodziewają się w sobotę dalszych opadów i pogorszenia sytuacji na drogach.

Komunikacyjny paraliż dotyczy głównie centralnej i południowej części kraju oraz okolic Madrytu. Jest to skutek największych od 50 lat opadów śniegu w tej części kraju.

Hiszpania. Burza śnieżna Filomena paraliżuje kraj. Władze poinformowały o czterech ofiarach

Hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że liczba ofiar burzy śnieżnej Filomena wzrosła do czterech. W okolicach Malagi dwie osoby zginęły po tym, jak ich samochód został porwany przez rzekę, która wystąpiła z brzegów. Kolejne dwie ofiary to osoby w kryzysie bezdomności, które zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu - ich ciała znaleziono w położonym na wschodzie kraju mieście Calatayud oraz w Madrycie.

Do kierowców, którzy utknęli w zaspach w pobliżu stolicy kraju, hiszpańskie władze wysłały żołnierzy. Niemal 150 mundurowych przez kilka godzin starało się dotrzeć do kierowców uwięzionych w zasypanych przez śnieg samochodach. W sumie w całej Hiszpanii nieprzejezdnych jest ponad 400 dróg.

Zamknięte pozostaje lotnisko w Madrycie. Odwołano ponad 50 krajowych i międzynarodowych lotów. Zawieszono również kursowanie szybkich pociągów między stolicą kraju a położonymi na południu Alicante i Walencją.

Burza śnieżna Filomena. Czerwony alert pogodowy obowiązuje w połowie regionów Hiszpanii

W połowie regionów Hiszpanii ogłoszono czerwony alarm pogodowy w związku z obfitymi opadami śniegu. Synoptycy spodziewają się dziś dalszych opadów i pogorszenia sytuacji na drogach, a na południu Hiszpanii powodzi. Premier Pedro Sanchez zaapelował do mieszkańców całego kraju o pozostanie w domach. Jednocześnie zapewnił, że służby ratownicze sukcesywnie docierają do wszystkich osób uwięzionych w samochodach lub autobusach na zasypanych drogach.

Opady śniegu w HiszpaniiHiszpania pod śniegiem. Mieszkańcy się bawią, ale są poważne utrudnia

Agencja meteorologiczna AEMET prognozuje wzrost pokrywy śnieżnej o kolejne 20 centymetrów w Madrycie, na wysokich równinach centralnych i pobliskich pasmach górskich. W wyższych partiach gór może przybyć do 50 centymetrów śniegu.

Zobacz wideo Alaska. Zaginiony od kilku tygodni mężczyzna został odnaleziony w lesie. Wydeptał "SOS" w śniegu
Więcej o: