USA. Kobieta zastrzelona podczas szturmu na Kapitol to Ashli Babbit. Przez 14 lat służyła w Air Force

Jedną z ofiar zamieszek w USA jest Ashli Babbit - kobieta została postrzelona na terenie Kapitolu, do którego wdarła się wraz z innymi protestującymi. To weteranka Sił Powietrznych USA z 14-letnim stażem. Oprócz niej w zamieszkach zginęły co najmniej 3 inne osoby.

- Kobieta śmiertelnie postrzelona podczas szturmu na Kapitol to Ashli Babbit - poinformowała telewizja FOX, powołując się na informacje przekazane przez rodzinę. Babbit pochodziła z San Diego, skąd przyjechała na protesty do Waszyngtonu. Jej mąż w rozmowie z amerykańską stacją KUSI News potwierdził, że była "wielką zwolenniczką Donalda Trumpa" i "ogromną patriotką".

Zobacz wideo Koniec z "America First"? Mapa globalnych wyzwań Bidena. "Nie ma powrotu do tego, co było przed Trumpem" [OKO NA ŚWIAT]

Ashli Babbit - kim była? To weteranka Sił Powietrznych USA zastrzelona podczas zamieszek

Rodzina kobiety przekazała, że przez 14 lat pełniła służbę w Służbach Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Po jej zakończeniu zajęła się prowadzeniem firmy ze swoim mężem. - Naprawdę nie wiem, dlaczego zdecydowała się to zrobić - powiedziała teściowa kobiety cytowana przez FOX News.

Babbit zamieszczała w mediach społecznościowych wpisy na temat rzekomych fałszerstw wyborczych i teorii spiskowych. Fotografowała się też w czapce z promowanym przez Donalda Trumpa hasłem "Make America Great Again".

Wiadomo, że strzał do kobiety oddano na terenie Kapitolu - na nagraniach widać, że chwilę wcześniej próbowała przedrzeć się do jednego z pomieszczeń przez wybite okno. Policja prowadzi w sprawie dochodzenie wyjaśniające - jak podaje FOX News, szef policji w dystrykcie Kolumbii Robert Contee potwierdził wstępnie, że strzał do kobiety został oddany przez jednego z funkcjonariuszy służb chroniących Kapitolu. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach zginęły pozostałe trzy ofiary zamieszek.

Więcej o: