Chaos na Kapitolu. CNN: Kobieta postrzelona w klatkę piersiową; wielu policjantów rannych

Podczas zamieszek przed Kapitolem doszło do strzelaniny, w wyniku której kobieta została postrzelona w klatkę piersiową - podaje CNN. Rannych zostało także wielu funkcjonariuszy, a co najmniej jeden z nich trafił do szpitala.

W Waszyngtonie przed Kapitolem doszło do zamieszek. Protest zwolenników Donalda Trumpa doprowadził do chaosu po tym, jak na teren amerykańskiego parlamentu wdarli się zwolennicy ustępującego prezydenta.

Zwolennicy Trumpa wtargnęli na teren Kapitolu. Podczas zatwierdzania wyników wyborówWściekli zwolennicy Trumpa wtargnęli na Kapitol. Rozsiedli się w fotelach

Zwolennicy Trumpa na Kapitolu. CNN: Kobieta postrzelona w klatkę piersiową; wielu rannych funkcjonariuszy

Jedna kobieta w wyniku postrzelenia w klatkę piersiową jest w stanie krytycznym - poinformował dziennikarz CNN Noah Grey, powołując się na dwa odrębne źródła. Dodał, że jego informatorzy nie mogli podać szczegółów strzelaniny.

Electoral College ProtestsWściekły tłum wokół Kapitolu i gorąco w Kongresie

CNN informuje także, że rannych zostało także wielu funkcjonariuszy, a co najmniej jeden został przewieziony do szpitala.

W środę podczas amerykański parlament miał zatwierdzić wynik wyborów prezydenckich i wybór Joe Bidena jako nowego prezydenta USA.

Biden po godzinie 16 czasu lokalnego wystąpił w telewizji. Wezwał Donalda Trumpa, by także wystąpił w telewizji w celu uspokojenia nastrojów.

Więcej o: