USA. Nancy Pelosi ponownie wybrana szefową Izby Reprezentantów. W kongresie zasiada od ponad 30 lat

Nancy Pelosi nadal będzie przewodniczyć Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Wybrano ją na kolejną kadencję.

Przed niedzielnym posiedzeniem Izby Reprezentantów Nancy Pelosi powiedziała, że jest ogromnie wdzięczna z ponownego otrzymania nominacji do pełnienia funkcji spikera. Oceniła, że Kongres rozpoczyna swoje prace, mierząc się z nadzwyczajnymi trudnościami, które przyniósł COVID-19.

Każda nasza społeczność została drastycznie dotknięta pandemią i kryzysem gospodarczym: 350 tysięcy ofiar śmiertelnych, ponad 20 milionów zakażonych, miliony bez pracy - to ofiary niemal nie do pojęcia

- oceniła polityczka.

Zadania nowej Izby Reprezentantów

Jednym z pierwszych zadań nowej Izby Reprezentantów będą rozmowy na temat ewentualnego dalszego bezpośredniego federalnego wsparcia finansowego dla Amerykanów, a także ograniczenie funduszy dla polityków pochodzących z anonimowych źródeł. Polityczka chce się zająć również reformą systemu imigracyjnego oraz sprawdzeniem karalności nabywców broni palnej.

Należąca do Partii Demokratycznej Nancy Pelosi jest szefową Izby Reprezentantów od 3 stycznia 2019 roku. Funkcję tę pełniła już w przeszłości - w latach 2007-2011. Jest pierwszą i dotychczas jedyną kobietą na tym stanowisku. W Kongresie Pelosi zasiada od 1987 roku.

Zobacz wideo Komorowski: Jeszcze parę lat temu Biden był wdzięczny Polsce
Więcej o: