Francja. Wyrzutnia fajerwerków wystrzeliła 25-latkowi w twarz. Mężczyzna nie przeżył

25-letni mężczyzna w miejscowości Boofzheim w departamencie Dolny Ren zginął od wystrzału petardy. Wyrzutnia fajerwerków wystrzeliła prosto w jego twarz. Jego kolega z poważnymi obrażeniami twarzy i głowy trafił do szpitala. Doniesienia o zgonach spowodowanych nieostrożnym obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi płyną także z innych państw.

Francuskie media informują, że 25-letni mieszkaniec Boofzheim razem ze swoim kolegą chciał skorzystać z wyrzutni fajerwerków. Gdy jednak wyrzutnia nie zadziałała, obaj do niej podeszli. Gdy się nachylili, fajerwerki uderzyły prosto w ich twarze. 25-latek nie przeżył, niektóre media podają, że strzał niemal urwał mu głowę. 24-letni kompan mężczyzny z poważnymi obrażeniami głowy i twarzy trafił do szpitala. 

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Agencja AP donosi z kolei o przypadku z Niemiec. W miejscowości Rietz-Neuendorf, położonej ok. 30 kilometrów od Berlina, 24-letni mężczyzna zginął po odpaleniu petardy domowej roboty. AP przypomina, że w tym roku Niemcy zakazały sprzedaży fajerwerków, aby ludzie nie gromadzili się w noc sylwestrową oraz aby ograniczyć liczbę obrażeń, które wymagają hospitalizacji. 

Poważne obrażenia od fajerwerków także w Polsce

Polska Agencja Prasowa donosi z kolei o 13-letnim chłopcu z Asti w północnych Włoszech, który zmarł w wyniku ran brzucha, prawdopodobnie odniesionych po odpaleniu materiałów pirotechnicznych. 

TVN24 podaje, że do poważnych urazów spowodowanych fajerwerkami dochodziło też w Polsce. 70-letni mężczyzna w Drawsku Pomorskim przy odpalaniu petard doznał poważnego urazu dłoni z częściową amputacją palców. Z kolei 46-latek z Białogardu doznał powierzchownych ran twarzy. 

Więcej o: