Rosja. Statek "Onega" na Morzu Barentsa nadał sygnał SOS. 17 marynarzy uznano za zmarłych

Rosyjskie służby po trzech dniach zakończyły akcję poszukiwawczą na Morzu Barentsa. Nie odnaleziono 17 marynarzy, którzy zaginęli po zatonięciu statku "Onega" w poniedziałek.

W poniedziałek doszło do zatonięcia rosyjskiego statku rybackiego "Onega" na Morzu Barentsa w okolicach archipelagu Nowa Ziemia, kilkaset kilometrów od Murmańska. Dwóch z 19 marynarzy zostało uratowanych przez rybaków. Po trzech dniach przerwano akcję poszukiwawczą, a 17 zaginionych marynarzy uznano za zmarłych.

YemenZamach w Jemenie. Rośnie liczba ofiar. Celem ataku członkowie rządu

Rosja. Katastrofa statku na Morzu Barentsa

Według ratowników przyczyną katastrofy było przeciążenie spowodowane oblodzeniem urządzeń trałowych. W trakcie wyciągania sieci statek nabrał wody i przewrócił się. Marynarze zdążyli jedynie nadać sygnał SOS.

Rodziny ofiar otrzymają wsparcie finansowe. Komitet Śledczy Rosji wszczął postępowanie karne, w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa i eksploatacji jednostek w ruchu morskim. Jak podaje agencja TASS, w najbliższej przyszłości na miejsce wraku przybędzie holownik Rosyjskiej Federalnej Agencji Rybołówstwa w celu monitorowania dna morskiego.

Norway LandslideOsuwisko w Norwegii. Trwają poszukiwania zaginionych. Premier: To jest katastrofa

Zobacz wideo Arktyczny lód umiera, stężenie CO2 jest rekordowe. Klimat wszedł do wielkiej polityki. "Tabelka w excelu przekonuje"
Więcej o: