Trz瘰ienie ziemi w Chorwacji. W S這wenii przerwano obrady parlamentu. "To by這 straszne"

Wstrz御aj帷e obrazy po trz瘰ieniu ziemi, do kt鏎ego dosz這 we wtorek w Chorwacji. By這 ono odczuwane w wielu europejskich krajach. W S這wenii z tego powodu trzeba by這 przerwa obrady parlamentu.

Trzęsienie ziemi w pobliżu stolicy Chorwacji. Niemiecki Ośrodek Badań Geologicznych GFZ odnotował o magnitudzie 6,3. Do trzęsienia doszło dziesięć kilometr闚 pod ziemią. Wstrząs był też odczuwalny w Budapeszcie i Wiedniu.

Zobacz wideo "Chaos w Petrinji po trzęsieniu ziemi"

Agencja AFP podaje, że w związku z trzęsieniem ziemi w Chorwacji, Słowenia musiała zamknąć swoją elektrownię jądrową. Na Twitterze pojawiło się nagranie z przerwanych przez wstrząsy Zgromadzenia Narodowego Słowenii. 

Trzęsienie ziemi w Chorwacji. "To był straszne"

Media społecznościowe obiegły wstrząsające filmy, nagrane tuż po trzęsieniu ziemi. Na nagraniu chorwackiego Czerwonego Krzyża widzimy chaos w mieście Petrinja. 

Radiosarajevo.ba podaje, że trzęsienie ziemi było odczuwane także w Bośni i Hercegowinie oraz Serbii. Rozgłośnia opublikowała relację Sergeja Jakirovicia, byłego bośniackiego piłkarza i menedżera, który w chwili wstrząsu przebywał w Zagrzebiu.

- Byłem na ulicy w momencie, gdy nastąpiło trzęsienie ziemi. Wstrząs był blisko Petrinji oraz części Zagrzebia, w której mieszkam. To było straszne. Ludzie wybiegli na ulice, był hałas - opowiedział. Jak dodał, wszystko trwało ok. 30 sekund.

"Po kolejnym potężnym trzęsieniu ziemi w Chorwacji w ciągu ostatnich dwóch dni ponownie rozmawiałam z premierem Andrejem Plenkoviciem. Jesteśmy gotowi na wsparcie. Poprosiłam Janeza Lenarczicza (unijnego komisarza ds. zarządzania kryzysowego), by udał się do Chorwacji, gdy tylko sytuacja na to pozwoli" - napisała na Twitterze Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej

Wczoraj trzęsienie o magnitudzie 5,2 było odczuwalne w centrum Chorwacji. W marcu, trzęsienie o magnitudzie 5,3 nawiedziło Zagrzeb, powodując śmierć jednej osoby i raniąc 27 innych.

Wi璚ej o: