Wybuch w Nashville. Nagranie z kampera: "Jeśli słyszysz tę wiadomość, ewakuuj się teraz"

Na jaw wychodzą nowe ustalenia związane z wybuchem w Nashville, który miał miejsce w piątek rano. Sprawę wybuchu, który sparaliżował łączność w regionie, zbada FBI.

W piątek rano w centrum Nashville w Tennessee w Stanach Zjednoczonych eksplodował kamper z materiałami wybuchowymi. Na miejsce policjanci dotarli już wcześniej w związku ze zgłoszeniem odgłosu strzelaniny w okolicy. Funkcjonariusze podejrzewają, że to było celowe działanie. W wybuchu zostały ranne trzy osoby. Śledztwem w sprawie wybuchu zajmie się FBI - informuje AP News.

Zobacz wideo Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry
Wierzymy, że było to zamierzone działanie. Infrastruktura przy 2nd Avenue North została poważnie uszkodzona

- relacjonował rzecznik policji w Nashville.  

Wybuch w Nashville. Nowe ustalenia policji

W piątek policjanci i świadkowie twierdzili, że przed wybuchem z kampera nadawany był komunikat głosowy o zbliżającym się wybuchu. Jak ustalono na podstawie nagrań z miejskiego monitoringu, 15 minut przed eksplozją z pojazdu nadawano ostrzeżenie. "Ten obszar musi być natychmiast ewakuowany. Ten obszar musi być natychmiast ewakuowany. Jeśli słyszysz tę wiadomość, ewakuuj się teraz. Jeśli słyszysz tę wiadomość, ewakuuj się teraz."

Zaplanowany atak. "Ducha naszego miasta nie można złamać"

Policjanci uważają, że wybuch w Nashville był zaplanowany, ale jeszcze nie wiadomo, jaki był cel ataku. W pobliżu wybuchu funkcjonariusze znaleźli tkankę, która przypomina ludzkie szczątki.

Dzisiejszy poranny atak na naszą społeczność miał na celu wywołanie chaosu i strachu w tym okresie pokoju i nadziei. Ale mieszkańcy Nashville raz po raz udowadniają, że ducha naszego miasta nie można złamać

- powiedział burmistrz John Cooperna konferencji prasowej po wybuchu, jak podaje agencja AP News.

Uszkodzone sieci telefoniczne i zawieszone loty w wyniku wybuchu

Kamper eksplodował w pobliżu siedziby sieci telekomunikacyjnej AT&T i spowodował duże problemy z łącznością w Tennessee i Kentucky. Kilka oddziałów policji poinformowało, że ich system zgłoszeń - 911 przestały czasowo działać z powodu awarii.

Federalna Agencja Lotnicza czasowo wstrzymała loty z międzynarodowego lotniska w Nashville również z powodu problemów telekomunikacyjnych spowodowanych wybuchem.

Więcej o: