Włochy. Wypadek dwóch polskich policjantów. Jeden z nich zginął na miejscu

Przebywający w Bari we Włoszech na szkoleniu polski policjant zginął w wypadku, natomiast drugi z funkcjonariuszy doznał ciężkich obrażeń - podały włoskie media. Funkcjonariusze jechali na motocyklu, który zderzył się z samochodem osobowym.

Jak podaje lokalny dziennik La Gazzetta del Mezzogiorno, do wypadku z udziałem policjantów doszło w ostatnią sobotę. Dwaj polscy funkcjonariusze przebywali na kursie w siedzibie Gwardii Finansowej w Bari.

Zdjęcie ilustracyjneNie żyje mężczyzna, który zasłabł po policyjnej interwencji w Płocku

Włochy. Polski policjant poniósł śmierć na miejscu

W wyniku zderzenia motocykla, którym przemieszczali się policjanci z samochodem osobowym, jeden z nich zmarł na miejscu. Drugi z kolei znajdował się w ciężkim stanie, jednak w jego przypadku pomoc medyczna dotarła na czas i zabrano go do szpitala w Di Venere.

Włoski dziennik poinformował, że obaj 39-letni mundurowi kończyli swój pobyt we Włoszech. Był to ich ostatni dzień kursu w Bari. W niedzielę mieli wrócić do Polski.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Zarzuty w aferze podkarpackiej dla byłego wicekomendanta głównego policji

Na miejscu wypadku pojawiła się między innymi dyżurna prokurator Grazia Errede i członkowie zespołu medycyny sądowej z Policlinico di Bari. W dalszym ciągu badane są okoliczności wypadku, do którego doszło wzdłuż nadmorskiej promenady w centrum miasta. 

Zobacz wideo Zielona Góra. Policyjny pościg za kierowcą. 17-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie
Więcej o: