Turcja. Po eksplozji butli z tlenem w szpitalu wybuchł pożar. Dziewięć osób nie żyje

Na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala na południu Turcji, zajmującego się chorymi na COVID-19, wybuchła butla z tlenem. Zginęło dziewięciu pacjentów.
Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Do zdarzenia doszło nad ranem w sobotę czasu lokalnego w prywatnym szpitalu Sanko w Gaziantep, na południowym wschodzie Turcji.

Turcja. Wybuch butli z tlenem w szpitalu zabił dziewięć osób

Butla, w której przechowywano tlen pod wysokim ciśnieniem, wybuchła, powodując pożar. Najpierw informowano o śmierci ośmiu osób, później minister zdrowia przekazał, że ofiar jest dziewięć. Jak podaje agencja Associated Press, powołując się na lokalne media, ofiary były w wieku między 56 a 85 lat. 

Szwecja. Król: Myślę, że zawiedliśmy. Mamy wiele ofiar śmiertelnychSzwecja. Król: Myślę, że zawiedliśmy. Mamy wiele ofiar śmiertelnych

Pożar szybko udało się ugasić i nikomu innemu nic się nie stało. 14 pacjentów, znajdujących się pod intensywną opieką medyczną, zostało przeniesionych do innych szpitali. Rozpoczęło się śledztwo, mające wyjaśnić okoliczności tragicznego zdarzenia. 

Koronawirus w Turcji

Turcja w piątek poinformowała o 26 410 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym bezobjawowych. Do 25 listopada kraj ujawniał tylko zakażenia łączące się z objawami choroby COVID-19. W piątek podano też, że zmarło 246 osób zakażonych, najwięcej od początku epidemii w tym kraju. Wszystkich przypadków koronawirusa było jak dotąd blisko 2 miliony, zmarło 17 610 osób. Jak dodaje Associated Press, obecnie w Turcji zajętych jest 74 proc. łóżek dla osób wymagających intensywnej terapii - taki odsetek ujawnia rząd, choć przedstawiciele branży medycznej twierdzą, że sytuacja jest znacznie gorsza. 

Emmanuel MacronEmmanuel Macron z silniejszymi objawami COVID-19. "Ma gorączkę, kaszel"

Więcej o: