Emmanuel Macron z silniejszymi objawami COVID-19, jest pod opieką lekarzy. "Ma gorączkę, kaszel"

Prezydent Francji Emmanuel Macron przebywa na kwarantannie w Wersalu po tym, jak wykryto u niego zakażenie koronawirusem. Z relacji jego współpracowników wynika, że Macron odczuwa "nieco silniejsze objawy" - ma m.in. kaszel i gorączkę.

Prezydent Emmanuel Macron przeprowadził się w czwartek do pałacyku "La Lanterne" znajdującego się w pobliżu pałacu wersalskiego - poinformował portal France Info. Trzech lekarzy monitoruje stan jego zdrowia.

Zobacz wideo Rząd przedstawia kolejne szczegóły narodowej strategii szczepień. Morawiecki: Mamy zakontraktowane już 60 mln dawek

Macron z silniejszymi objawami COVID, jest pod opieką lekarzy

Współpracownicy Emmanuela Macrona poinformowali w piątek, że od kilku godzin prezydent "odczuwa nieco silniejsze objawy choroby - odczuwa duże zmęczenie, ma gorączkę i kaszel". Jak przekazali, francuski prezydent spędzi w samoizolacji co najmniej siedem dni.

Z kolei w czwartek rzecznik rządu Gabriel Attal przekonywał, że "stan zdrowia prezydenta nie jest niepokojący". Podkreślił, że Emmanuel Macron nadal pracuje i uczestniczy w przewidzianych spotkaniach w formie wideokonferencji.

Po tym, jak prezydent Emmanuel Macron otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, premier Jean Castex i wielu innych polityków, którzy mieli z nim kontakt, poddało się samoizolacji. Pierwsza Dama Brigitte Macron przebywa na kwarantannie w pałacu Elizejskim.

Współpracownicy prezydenta Emmanuela Macrona twierdzą, że do zakażenia mogło dojść w ubiegłym tygodniu podczas szczytu Unii Europejskiej w Brukseli.

Więcej o: