Peru. Policjanci przebrani za św. Mikołaja i elfa zatrzymali handlarza narkotyków. "Element zaskoczenia"

Peruwiańscy policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o sprzedawanie kokainy. Akcja policji zapewne nie zwróciłaby niczyjej uwagi, gdyby nie nietypowe przebranie policjantów. Funkcjonariusze w strojach Świętego Mikołaja i elfa wdarli się do mieszkania podejrzanego z wielkim młotem, aby dokonać zatrzymania.

Do zatrzymania handlarza narkotyków doszło w minioną sobotę (13 grudnia) w Limie, stolicy Peru. Policjanci, którzy pod świątecznym przebraniem mieli kamizelki kuloodporne, podjechali nieoznaczonym vanem pod miejsce zamieszkania podejrzanego, a następnie wyważyli drzwi przy pomocy wielkiego młota i rzucili się na podejrzanego.

Peru. Nietypowa akcja policji. Św. Mikołaj i elf dokonali nalotu na mieszkanie handlarza narkotyków

- Jesteśmy z policji, a to jest operacja antynarkotykowa - krzyczał jeden z policjantów podczas zatrzymania. Peruwiańska policja udostępniła nagranie z zatrzymania, na którym widać, jak policjanci przebrani za Święto Mikołaja i elfa zakuwają podejrzanego w kajdanki, a reszta funkcjonariuszy przeszukuje mieszkanie.

Rybnik. Poszukiwany mężczyzna podejrzany o usiłowanie gwałtuRybnik. Mężczyzna podejrzany o usiłowanie gwałtu. Policja prosi o pomoc

Reuters informuje, że policja po raz pierwszy wpadła na trop mężczyzny, kiedy sprzedawał narkotyki w pobliżu szkoły, która znajduje się niedaleko miejsca jego zamieszkania. Dzięki nagraniom z monitoringu policja dysponowała dowodem, który nie pozostawiał żadnych wątpliwości co do winy mężczyzny.

Peru. Przebranie zapewnia policjantom "element zaskoczenia"

- Dzięki naszej operacji udało się skonfiskować znaczną ilość narkotyków - powiedział pułkownik Fredy Velasquez z policji antynarkotykowej w Limie. W czasie przeszukania mieszkania zatrzymanego znaleziono torbę, w której znajdowało się kilkaset zawiniątek zawierających marihuanę i kokainę. Policja skonfiskowała również broń palną oraz kominiarkę podejrzanego.

Włochy. Cud św. Januarego się nie wydarzył. Dla wiernych to zły omenWłochy. Cud św. Januarego się nie wydarzył. Dla wiernych to zły omen

To nie pierwszy przypadek, kiedy peruwiańska policja stosuje taktykę polegającą na przebieraniu się policjantów w nietypowe ubrania. Według policji taktyka zapewnia im "element zaskoczenia", który w ciągu ostatnich kilku lat przyniósł znaczne sukcesy.

Zobacz wideo W biały dzień ukradł kurierowi auto. Czeska policja publikuje wizerunek złodzieja i pokazuje wideo z pościgu
Więcej o: