Najtragiczniejszy bilans zgonów na koronawirusa. Niemcy wprowadzają pełny lockdown

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 952 kolejne zgony z powodu COVID-19 i 27 728 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w środę rano berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Dotychczas to najgorsza doba pod względem dziennej liczby zgonów.

Poprzedni odnotowano w Niemczech w ostatni piątek - 598 zgonów w ciągu doby. We wtorek berliński Instytut im. Roberta Kocha - RKI informował o ponad 14 tys. nowych infekcjach i 500 zgonach.

Od początku pandemii w RFN zdiagnozowano 1 379 238 przypadków zakażenia koronawirusem. Do tej pory na COVID-19 zmarło w tym kraju 23 427 pacjentów. Około 1 025 000 wyzdrowiało.

Zobacz wideo Czy uda się uniknąć twardego lockdownu?

Lockdown w Niemczech. Nowe ograniczenia

W środę wprowadzony został w Niemczech pełny lockdown, który obowiązywać będzie przynajmniej do 10 stycznia. Władze zakazały m.in. opuszczania domów bez konieczności - otwarte są tylko sklepy niezbędne do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić swoją działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu. (PAP)

sp/PAP

***

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Michał Dworczyk Szczepionka na koronawirusa. Kto zaszczepi się jako pierwszy?

Więcej o: