Belgia. Dom opieki społecznej odwiedził Święty Mikołaj. 118 osób zakażonych koronawirusem po jego wizycie

W nieszczęśliwy sposób zakończyła się wizyta mężczyzny przebranego za Świętego Mikołaja w belgijskim domu opieki. Po jego wizycie stwierdzono 118 zakażeń koronawirusem, w tym 98 u mieszkańców pensjonatu.

Mężczyzna przebrany za Świętego Mikołaja odwiedził dom opieki w miejscowości Mol, położonej w prowincji Antwerpia na północy Belgii. Magazyn "The Brusseles Times" informuje, że świąteczną wizytę w domu opieki złożył syn jednego z rezydentów pensjonatu. Kilka dni później poczuł się źle, zrobił test na koronawirusa, który dał wyniki pozytywny.

Belgia. Święty Mikołaj odwiedził dom opieki. 118 osób zakażonych

Pierwsze informacje, przekazywane przez lokalne media, wskazywały na to, że mężczyzna zakaził koronawirusem 45 osób. W ciągu weekendu wykonano dodatkowe testy, które potwierdziły obecność SARS-CoV-2 w organizmach 118 osób - 98 mieszańców domu opieki oraz 20 członków personelu.

Belgia. Policja rozbiła trzecie w tym miesiącu sekspartyBelgia. Policja rozbiła trzecie w tym miesiącu seksparty

Lokalne władze zapewniły, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, tego typu wizyty w domach opieki są zakazane, a kierownictwo placówki nie poinformowały o swoich planach. - Gdyby zapytali nas o zgodę, dalibyśmy negatywną odpowiedź - powiedział burmistrz miasta. Według lokalnych władz kierownictwo domu opieki dopuściło się "poważnego błędu w ocenie".

Belgia. Mieszkańcy pensjonatu nie mieli maseczek ochronnych

Armonea, spółka zarządzająca domem opieki, broniła się przed zarzutami, podkreślając, że wizyta Świętego Mikołaja odbywała się w pomieszczeniu wspólnym pensjonatu, gdzie zachowywano dystans społeczny i nie rozdawano żadnych prezentów. Święty Mikołaj oraz mieszkańcy placówki mieli mieć również pozakładane maseczki ochronne.

USA. Więcej Amerykanów zginęło na COVID-19 niż podczas II wojny światowejUSA. Więcej Amerykanów zmarło na COVID-19 niż podczas II wojny światowej

Kiedy opublikowano zdjęcia zrobione podczas wydarzenie, które pokazywały, że Święty Mikołaj rzeczywiście miał założoną maseczkę ochronną, ale mieszkańcy domu opieki już nie, spółka zmieniła swoje zdanie. - Po obejrzeniu kilku zdjęć musimy stwierdzić, że to coś więcej niż błąd w ocenie. Jest to raczej przypadek całkowicie nieodpowiedzialnego zarządzania - powiedział Jannes Verheyen, rzecznik spółki Armonea.

Zobacz wideo Duda: Oddałem osocze i wszystkich Was, ozdrowieńców, do tego zachęcam!
Więcej o: