USA. Rozszyfrowano wiadomość wysłaną przez seryjnego zabójcę "Zodiaka". Po 51 latach

Federalne Biuro Śledcze (FBI) podaje, że udało się odszyfrować jedną z wiadomości, którą "Zodiak" - seryjny morderca - wysłał do mediów. Do dziś nie udało się ustalić tożsamości zabójcy.

FBI potwierdziło, że złamano szyfr wiadomości 51 lat po tym, jak została ona wysłana do "San Francisco Chronicle" przez seryjnego mordercę o pseudonimie "Zodiak".

Mam nadzieję, że dobrze się bawicie, próbując mnie złapać. W programie telewizyjnym ten, kto poruszał moją sprawę, to nie byłem ja [do programu zadzwonił mężczyzna podający się za "Zodiaka" - przyp. red.]. Nie boję się komory gazowej, bo szybciej wyśle mnie na raju. Ponieważ mam teraz wystarczająco dużo niewolników, którzy pracują dla mnie, a wszyscy inni nie mają nic, gdy osiągną raj, więc boją się śmierci. Nie boję się, bo wiem, że moje nowe życie będzie łatwe w rajskiej śmierci

- tak brzmi wiadomość wysłana przez "Zodiaka". Oryginalna zawierała błędy ortograficzne.

Seryjny morderca nigdy nie został złapany

Według "San Francisco Chronicle" nie jest to jedyna zakodowana wiadomość przypisywana zabójcy. Do rozszyfrowania pozostały jeszcze dwie - jedna z nich może zawierać nazwisko mordercy.

Zabójca, którego nigdy nie złapano, zamordował pięć osób w rejonie Zatoki San Francisco pod koniec lat sześćdziesiątych - podaje BBC. Część z nich została zastrzelona, a część - zadźgana. Jednak on sam, w listach do gazet, twierdził, że zabił 37 osób. Dwie osoby przeżyły atak "Zodiaka".

Morderca jest wciąż poszukiwany.

Zobacz wideo Policjanci z "Archiwum X" doprowadzili do zatrzymania podejrzanego o popełnienie morderstwa sprzed 23 lat.
Więcej o: