Włochy ograniczają mobilność obywateli. "Mam kuchnię w jednej gminie, a salon w drugiej, co mam zrobić?"

Co zrobić, jeśli Twoja kuchnia jest położona na terenie jednej gminy, salon na terenie drugiej, a krajowe przepisy zabraniają przekraczania lokalnych granic? Mieszkańcy Prowincji Orvieto żartują, że będą wypisywać sobie specjalne oświadczenia i używać ich do poruszania się po własnych domach.
Zobacz wideo Kilka świątecznych myków, które pomogą ci przygotować dom na święta

Absurdy związane z najnowszymi restrykcjami wprowadzanymi we Włoszech opisuje dziennik "La Stampa". Włoskie władze zdecydowały, że chcąc walczyć z epidemią koronawirusa, ograniczą mobilność obywateli 25 i 26 grudnia oraz w Nowy Rok, zabraniając im podróży między gminami. Takie przejazdy będą dopuszczone tylko w określonych przypadkach, np. gdy dana osoba będzie musiała opuścić gminę ze względów zawodowych lub zdrowotnych. Wówczas musi wypełnić specjalne oświadczenie z wyjaśnieniem przyczyny opuszczenia miejsca zamieszkania.

Sucha choinka całkowicie zajmie się ogniem po niecałej minucie.Niepodlewana choinka może spłonąć w niecałą minutę

Włochy. Siostry, które mieszkają po dwóch stronach drogi, nie będą mogły spędzić razem świąt

Okazuje się, że kilkunastu rodzinom w prowincji Orvieto przepisy te utrudnią nie tylko podróże, ale też poruszanie się po własnych mieszkaniach. Domy tych osób stoją na granicy dwóch gmin, dlatego nie wiedzą, czy w święta i Nowy Rok będą mogły przejść z jednego pomieszczenia do drugiego, nie łamiąc przy tym prawa. 

- Mam kuchnię w jednej gminie, a salon w drugiej, co mam zrobić? - powiedział jeden z rozmówców dziennika "La Stampa". 

Młodzi ludzie, z którymi rozmawiali dziennikarze, żartowali, że wypełnią oświadczenie o przemieszczaniu się między gminami i będzie go używać, poruszając się po domu.

Przepisy dotyczące mobilności w czasie świąt i Nowego Roku rozdzielą też niektóre rodziny, które mieszkają po dwóch stronach ulicy Mazzini (rozdziela ona gminy Allerona i Castel Viscardo). Przykładem takiej rodziny są siostry Silvana i Diva Possiedi, które mieszkają w budynkach stojących naprzeciwko siebie, a które - według przepisów - nie będą mogły spędzić razem Bożego Narodzenia

Baza poszukiwanychOrganizator orgii w Brukseli ma już nową tożsamość. "Mam wiele narodowości"

Więcej o: