Korea Północna. Siostra Kim Dzong Una grozi szefowej MSZ Korei Południowej. "Może słono zapłacić"

Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, skrytykowała szefową MSZ Korei Południowej, Kang Kiung Wha. Ta wcześniej skrytykowała północnokoreański reżim, że od początku pandemii koronawirusa nie poinformował o ani jednym przypadku COVID-19 na swoim terenie.

Kang Kiung Wha, szefowa południowokoreańskiego MSZ, podczas zeszłotygodniowego forum w Bahrajnie skrytykowała Koreę Północną za brak odpowiedzi na apel o pomoc w rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Jak podaje AP News, polityczka stwierdziła, że "ciężko jej uwierzyć" w zapewnienia Korei Północnej o tym, iż od początku pandemii nie odnotowała na swoim terenie ani jednego przypadku COVID-19.

Kim Jo Dzong grozi szefowej MSZ Korei Północnej. "Nie bierze pod uwagę konsekwencji"

Uwaga szefowej południowokoreańskiego MSZ spotkała się z ostrą krytyką siostry Kim Dzong Una. Jej oświadczenie w tej sprawie opublikowała oficjalna północnokoreańską agencję KCNA.

Nigdy nie zapomnimy jej tych słów, może być zmuszona słono za nie zapłacić

- stwierdziła Kim Jo Dzong, cytowana przez agencję AP. Siostra Kim Dzong Una oceniła też, że słowa południowokoreańskiego MSZ są oznaką "braki chęci do współpracy" między Koreą Południową a Północną. Według niej zamiary Kang Kiung Wha "są jasne".

Z lekkomyślnych, wygłoszonych przez Kang uwag wynika, że nie bierze ona pod uwagę żadnych konsekwencji i aż nazbyt zależy jej na dalszym ochłodzeniu stosunków między Koreą Północną i Południową

- napisała Kim Jo Dzong w oświadczeniu.

Koronawirus. Korea Północna twierdzi, że nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia

Korea Północna twierdzi, że na jej terenie nie odnotowano żadnego zachorowania na koronawirusa - mimo to władze zapewniają, że wdrożyły politykę zapobiegającą zagrożeniom epidemicznym. Zamknięto granice i wprowadzono izolację dla osób z objawami choroby. Żadne informacje na temat chorych lub zakażonych koronawirusem osobach nie przedostają się do mediów.

Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Victor OrbanBudżet UE. Orban opublikował zdjęcie. "Dlaczego oni robią to J. Kaczyńskiemu?"

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie” Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

USA negocjuje z Kim Dzong Unem

Obecnie w Korei Południowej przebywa zastępca sekretarza stanu USA Stephen Biegun, odpowiedzialny między innymi za sprawy północnokoreańskie. W środę spotkał się w Seulu z wiceszefem południowokoreańskiego MSZ Czoi Dzong Kunem. Rozmowy dotyczyły dalszej współpracy USA i Korei Północnej po objęciu urzędu Prezydenta USA przez Joe Bidena.

Stosunki między Koreą Północną i Południową uległy znacznemu pogorszeniu w czerwcu, kiedy Kim Dzong Un zerwał stosunki z Seulem i wysadził w powietrze biuro łącznikowe między krajami. Powodem takich działań były ulotki propagandowe przygotowane przez aktywistów południowokoreańskich.

Więcej o: