Koronawirus. Byli prezydenci USA chcą promować szczepienia. Obama, Clinton i Bush zrobią to przed kamerami

Byli prezydenci USA - Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton - zapowiedzieli, że są skłonni zaszczepić się na koronawirusa przed kamerami, aby zwiększyć zaufanie opinii publicznej do bezpieczeństwa szczepionki

Minister zdrowia USA zapowiedział, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna dla pierwszych Amerykanów jeszcze przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Amerykańscy urzędnicy ds. zdrowia publicznego próbują przekonać obywateli, że szczepionka nie zagraża ich zdrowiu i życiu. Do akcji promującej szczepienia chcą przyłączyć się byli prezydenci Stanów Zjednoczonych - Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton. 

Zobacz wideo Prof. Gańczak o szczepionkach: Polska jest znowu w niechlubnym miejscu w Europie

Barack Obama: Jeśli Anthony Fauci mówi mi, że ta szczepionka jest bezpieczna, zamierzam ją przyjąć

CNN informuje, że szef sztabu George'a W. Busha Freddy Ford skontaktował się z dyrektorem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthonym Faucim oraz koordynatorką oddziału specjalnego ds. koronawirusa w Białym Domu dr Deborah Birx, aby zaproponować pomoc prezydenta w promocji szczepienia.

- Kilka tygodni temu prezydent Bush poprosił mnie, abym powiadomił dr Fauciego i dr Birx, że w odpowiednim czasie chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zachęcić swoich współobywateli do zaszczepienia się - powiedział Ford CNN.

Koronawirus w LubelskiemKoronawirus był w USA już w połowie grudnia 2019 roku

Sekretarz prasowy Billa Clintona poinformował media, że on także jest skłonny przyjąć szczepionkę w miejscu publicznym, aby ją promować. Podobne zapewnienia padły z ust Baracka Obamy podczas wywiadu dla kanału SiriusXM.

- Mam pełne zaufanie do ludzi takich jak Anthony Fauci, którego znam, z którym pracowałem. Więc jeśli Anthony Fauci mówi mi, że ta szczepionka jest bezpieczna i może uodpornić cię przed zakażeniem COVID-19, absolutnie, zamierzam ją przyjąć - powiedział Barack Obama, obiecując, że przyjmie szczepionkę, kiedy tylko będzie ona dostępna dla osób, które nie są w grupie podwyższonego ryzyka. 

Prezydent USA Donald TrumpUSA. Trump rozważa "prewencyjne" ułaskawienie trójki swoich dzieci

Więcej o: