Niemcy. Kierowca samochodu staranował pieszych na deptaku. 2 osoby nie żyją, 10 rannych

Co najmniej dwie osoby nie żyją, a dziesięć jest rannych po tym, jak w mieście Trewir w zachodnich Niemczech kierowca samochodu osobowego staranował grupę pieszych. Na miejscu trwają działania policji.

Samochód wjechał w grupę pieszych na deptaku w mieście Trewir w zachodnich Niemczech - poinformowała lokalna policja we wtorek 1 grudnia po południu. Publiczny nadawca SWR przekazał, że według burmistrza miasta zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych. Kierowca został zatrzymany przez policję, trwa akcja służb. Dziennik "Bild" podaje, że służby proszą o unikanie miejsca zdarzenia.

Niemcy. W Trewirze kierowca wjechał w tłum ludzi. Są zabici 

Reuters przytacza relację z lokalnej gazety "Trierischer Volksfreund". Według naocznego świadka ciemnoszary range rover wjechał w ludzi z dużą prędkością. 

Centrum miasta zostało otoczone kordonem policji. Na miejsce udał się burmistrz Trewiru. Lokalna policja apeluje na Twitterze, by unikać śródmieścia. Ani służby, ani niemieckie media nie podają informacji na temat ewentualnego motywu sprawcy. 

Portal Insider Paper zamieścił wideo z miejsca zdarzenia tuż po tragicznym zajściu.