Czechy. Myśliwy, jeleń i broń, czyli nietypowe zgłoszenie na policję

Policja w południowych Czechach otrzymała nietypowe zgłoszenie od jednego z myśliwych. Mężczyzna poinformował, że jeleń zabrał mu broń palną. Strzelba miała zahaczyć o poroże zwierzęcia, które spłoszone zaatakowało grupę myśliwych.

Jak podaje blesk.cz, do sytuacji doszło w piątek w okolicach miejscowości Horní Planá na południu Czech. Grupa myśliwych wybrała się na polowanie do lasu. W pewnym momencie pies mężczyzn spłoszył jelenia, który ukrył się w zaroślach.

Czechy. Myśliwi szukają jelenia, który uciekł do lasu z bronią na porożu

Uciekające zwierzę pognało wprost na jednego z mężczyzn. Jeleń rozerwał myśliwemu rękaw kurtki. W tym momencie zawieszona na pasku na ramieniu broń zaczepiła się o poroże, a jeleń uciekł razem z nią. Według myśliwych nikomu, nie licząc jelenia, nie grozi jednak żadne niebezpieczeństwo - broń nie została jeszcze naładowana amunicją.

Myśliwi znaleźli jelenia kilometr dalej, cały czas z przewieszoną bronią na porożu. Zwierzę ponownie się spłoszyło i uciekło. Myśliwi przeczesali las, jednak nie znaleźli broni.

Jeleń - zdjęcie ilustracyjne Jeleń zaatakował czworo grzybiarzy. Zwierzę zostało zastrzelone

- Takie sytuacje należy zgłaszać funkcjonariuszom. Jeśli ktoś znajdzie broń, zobowiązany jest oddać ją do najbliższego posterunku policji lub zadzwonić po numer 158 - napisał w komunikacie rzecznik południowoczeskiej policji Jirí Matzner. 

Ruszyło śledztwo ws. pożaru szpitala w SzczecinieSzczecin. Śledztwo w sprawie pożaru w szpitalu, w którym zginęły dwie osoby

Więcej o: