Fiński prom osiadł na mieliźnie niedaleko portu Mariehamn. Ewakuowano kilkuset pasażerów

Fiński prom Viking Grace z ponad 400 osobami na pokładzie osiadł w sobotę na mieliźnie niedaleko portu Mariehamn na Wyspach Alandzkich. W niedzielę nad ranem przeprowadzono ewakuację.

Prom Viking Grace płynął z Turku w Finlandii do Sztokholmu. Na pokładzie przebywało 331 pasażerów i 98 członków załogi. Jednostka w sobotę w wyniku silnych podmuchów wiatru osiadła blisko brzegu niedaleko portu Mariehamn na Wyspach Alandzkich. Fińska straż przybrzeżna poinformowała wówczas, że życie pasażerów i załogi nie jest zagrożone.

Jak podaje portal "Svenska Yle", prom został odholowany do portu w niedzielę wczesnym rankiem. Pasażerowie zostali ewakuowani.

 

Prom Viking Grace osiadł na mieliźnie

Okazało się, że zdarzenie nie wywołało poważniejszej awarii. Zarządzająca promem firma Viking Line poinformowała w niedzielę, że Viking Grace ostatecznie przetransportuje część fińskich pasażerów do Turku, a inny prom - Amorella - zajmie się transportem pasażerów ze Szwecji do Sztokoholmu. "Nie ma żadnego zagrożenia związanego z bezpieczeństwem" - czytamy w komunikacie.

Viking Grace po przybyciu do Turku zostanie poddana dokładnemu przeglądowi.

Zobacz wideo Krakowska straż miejska kontroluje dronem, czym palą w piecach mieszkańcy