Tajna narada szefów MON, nagle na monitorach uczestników pojawia się dziennikarz

Holenderski dziennikarz Daniël Verlaan z programu RTL Nieuws przez chwilę uczestniczył w organizowanej przez internet tajnej naradzie ministrów obrony narodowej krajów członkowskich Unii Europejskiej. Redakcji po kilku próbach udało się odgadnąć kod PIN umożliwiający wstęp na spotkanie.

Minister obrony narodowej Ank Bijleveld przez nieuwagę umieściła na Twitterze zdjęcie, które zawierało adres logowania i część kodu PIN do organizowanej w sieci tajnej narady szefów resortów obrony państw Unii Europejskiej.

Na fotografii widocznych było pięć z sześciu cyfr kodu. Redakcji programu informacyjnego RTL Nieuws udało się po kilku próbach odgadnąć hasło. Do spotkania dołączył dziennikarz Daniël Verlaan.

Budżet UE. Mateusz Morawiecki i Viktor Orban.Polska i Węgry blokują budżet UE. Premier Holandii mówi o "opcji atomowej"

Holenderski dziennikarz na tajnej naradzie ministrów UE

- Czy pan wie, że uczestniczy pan w tajnym posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych? - zapytał wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell.  Verlann wyjaśnił, że jest dziennikarzem z Holandii. - Przepraszam, że przeszkadzam w spotkaniu, opuszczę je - powiedział.

Jak informuje RTL Nieuws, dziennikarz uczestniczył w naradzie przez kilka minut. Spotkanie zostało następnie przerwane.

- To pokazuje, jak ostrożnym trzeba być przy tego typu spotkaniach - skomentował premier Mark Rutte.

Zobacz wideo „Jeżeli będziemy szli w zaparte, będzie to ze szkodą dla obywateli”
Więcej o: