Chiny. Brytyjski konsul generalny okrzyknięty bohaterem. Skoczył do rzeki na ratunek kobiecie

Brytyjski konsul generalny w Chongqing w Chinach wskoczył do rzeki na ratunek nieprzytomnej kobiecie. Został okrzyknięty bohaterem. Większość pozostałych świadków zamiast nieść pomoc, nagrywała wydarzenie.
Zobacz wideo Oko na świat. Czy Chiny zostaną gospodarczym zwycięzcą pandemii?

Do zdarzenia doszło w sobotę w pobliżu miasta Chongqing w środkowych Chinach. 24-letnia studentka pochodząca z Wuhan, a studiująca na Chongqing University ześlizgnęła się ze skały i wpadła do szybko płynącej, głębokiej rzeki - donosi BBC.

Brytyjski dyplomata uratował nieprzytomną kobietę

Początkowo kobieta najprawdopodobniej próbowała się wydostać, lecz szybko straciła przytomność. Na filmie widzimy, jak nieprzytomna kobieta płynie z nurtem rzeki. Twarz ma zanurzoną w wodzie i nie porusza się. 

Wtedy na pomoc przyszedł jej Stephen Ellison, niedawno mianowany konsul generalny Wielkiej Brytanii w mieście Chongqing. Ellison zdjął buty i wskoczył do wody, płynąc z nią w stronę brzegu. Ostatecznie z pomocą świadków zdarzenia udało się wyciągnąć nieprzytomną z wody. Brytyjski konsul samodzielnie wyszedł na brzeg w miejscu, gdzie było to możliwe.

Kobieta na brzegu odzyskała przytomność i szczęśliwie nie stało się jej nic poważnego. Z relacji mediów wynika, że - choć wciąż jest wstrząśnięta - powoli wraca do siebie. W ramach podziękowania zaprosiła Stephena Ellisona wraz z rodziną na kolację.

Film z akcji szybko stał się hitem w mediach społecznościowych. Internauci nie tylko doceniają bohaterski czyn 61-letniego dyplomaty, ale również potępiają zachowanie świadków zdarzenia. Wśród kilkunastu (lub nawet kilkudziesięciu) gapiów nikt inny nie udzielił pomocy tonącej studentce. Większość zajęta była nagrywaniem zdarzenia przy pomocy smartfonów.

Więcej o: