Nowe restrykcje w Niemczech? Angela Merkel rozważa zaostrzenie lekkiego lockdownu

U naszych zachodnich sąsiadów pandemia nie odpuszcza. Wprowadzono lekki lockdown, ale rządzący rozważają zaostrzenie obostrzeń. Jak na razie szkoły i sklepy pozostają otwarte.

W poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się online z szefami wszystkich landów, aby ustalić dalszą strategię przeciwdziałania pandemii. Rząd rozważa wprowadzenie kolejnych ograniczeń ze względu na zwiększającą się liczbę zakażeń.

Zamknięte bary i siłownie. Będą nowe restrykcje?

W tej chwili najbardziej dyskutowaną kwestią jest zamknięcie szkół i przedszkoli. Na piątkowej konferencji prasowej rzecznik rządu zapewnił, że szkoły pozostaną otwarte mimo wielu przypadków kwarantanny. Łączna liczba zachorowań na COVID-19 w Niemczech wyniosła do tej pory 790 503 przypadków. Zamknięte pozostają siłownie, bary, teatry, restauracje i kina.

Zobacz wideo Chiny "wygrają" gospodarczo koronakryzys? Dyrektor z S&P: Pandemia pewne procesy przyspieszy [OKO NA ŚWIAT]

Według projektu dokumentu na poniedziałkowe spotkanie polityków, do którego dotarła agencja dpa, w Niemczech zostaną zaostrzone niektóre restrykcje. Rząd rozważa wprowadzenie ograniczenia liczby osób zgromadzonych w miejscach publicznych. Ponadto, do świąt bożonarodzeniowych zaleca się rezygnację z rodzinnych uroczystości.

Jens SpahnMinister zdrowia Niemiec zakażony koronawirusem

Szczepionka w Niemczech

Gazeta "Welt am Sonntag" donosi, że od grudnia niemieckie władze mają stworzyć kilkadziesiąt ośrodków szczepień w każdym landzie, aby tak szybko jak to możliwe wdrożyć program masowych szczepień na koronawirusa w całym kraju. Jak informuje Reuters, Niemcy zamierzają kupić 100 milionów dawek szczepionki wyprodukowanej przez firmę farmaceutyczną BioNTech i jej amerykańskiego partnera Pfizer. 

Niemcy. Lekarz odmówił uścisku dłoni - nie otrzyma obywatelstwaNiemcy. Lekarz odmówił uścisku dłoni kobiecie, nie otrzyma obywatelstwa

Więcej o: